A budapesti Kölcsey Gimnáziumból kirúgott tanárok apropóján Szolnokon is demonstrációt tartottak a Széchenyi István Gimnázium, a Varga Katalin Gimnázium és a Verseghy Ferenc Gimnázium pedagógusai, diákok, szülők és az oktatás jövőjéért aggódó civilek. A kedden este fél 7-re meghirdetett eseményre közel 300-an gyűltek össze.
A közös gyertyagyújtást és a pedagógus tüntetések himnuszává vált Mi vagyunk a Grund című dal eléneklését követően a Kossuth tér színpadára lépett egy fiatal pedagógus, aki felolvasta a közösen megfogalmazott, Kállai Máriának címzett nyílt levelet. Arra kérik a politikust, hogy országgyűlési képviselői jogával élve kezdeményezzen törvénymódosítási javaslatot, hogy a sztrájk újra alapjog és hatékony nyomásgyakorlási eszköz legyen a pedagógus munkavállalók számára is. Egyúttal emlékeztetik arra is, hogy politikai pályafutása előtt ő maga is hosszú évekig dolgozott tanárként.
Mi, pedagógusok, szeretnénk, ha a közoktatás jobbítása érdekében törvényes akciókat szervezhetnénk. Képviselő asszony morális tisztességében bízva kérjük, tegye meg, amire joga és a választópolgároktól felhatalmazása van: indítványozza a sztrájktörvény módosítását, hiszen a SZTRÁJK ALAPJOG.
-zárta beszédét az esemény szónoka.
Az esemény leginkább egy csendes, tábortüzes megemlékezésre hasonlított, de hozzá kell tenni, hogy az utóbbi években egyik társadalmi ügy sem szólított ennyi embert Szolnok utcáira. A leginkább diákokból álló tömeg a fél órás szolidaritási akciót követően elhagyta a helyszínt.
Október 5-én van a pedagógusok világnapja, ebből az alkalomból ma reggeltől a fővárosban egész napos tüntetésre lehet számítani. A szimpatizánsok élőlánccal, pedagógussztrájkkal és hídfoglalással állnak ki a tanárokért és a magyar közoktatásért.