Kiütéses győzelem, nagyon megrakta a Nyíregyháza a Csákvárt és az élre állt az NB II-ben

Megosztás

Hét találatig jutott a Szpari idegenben, gálázva szerezte meg a három pontot.

A labdarúgó NB II 16. fordulójában a szezon legjobb játékát produkáló Nyíregyháza a másodosztályú története egyik leggyengébb játékát nyújtó Csákvár ellen 7–1-es győzelmet aratott.

LABDARÚGÓ NB II
16. FORDULÓ
AQVITAL FC CSÁKVÁR–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC 1–7 (0–3)
Csákvár,
Tersztyánszky Ödön Sportközpont, 200 néző. Vezette: Rúsz Tamás (Punyi Gyula, Márkus Péter)
CSÁKVÁR: Pécsi – Nathaniel, Papucsek (Babós, 53.), Karacs, László N. (Gregor, 53.) – Szakály D. (Juhász L., 75.), Mészáros D., Major M. (Gazdag V., 65.) – Tamás N., Nagy Zoárd (Simon András., szünetben), Baracskai. Vezetőedző: Tóth Balázs
NYÍREGYHÁZA: Dala – Tamás O., Alaxai, Gengeliczki – Farkas B. (Németh B., 80.), Sigér Á., Kesztyűs B., Kovácsréti (Pataki, 75.) – Géresi (Gresó, 75.), Ramos (Novák Cs., 65.), Nagy Dominik (Herjeczki, 65.). Vezetőedző: Tímár Krisztián
Gólszerző: Ramos (0–1) a 4., Géresi (0–2) az 5., Géresi (0–3) a 20., Nagy Dominik (0–4) a 49., Kesztyűs (0–5) az 54. , Simon András (1–5) a 68., Novák Cs. (1–6) a 69., Géresi (1–7) a 72. percben
MESTERMÉRLEG
Tóth Balázs:
– Nagyon jó csapat a Nyíregyháza, mely ráadásul ezúttal top formában futballozott, míg mi alulmúltuk önmagunkat. Ez a mérkőzés nagyon tanulságos mind a csapatom, mind a szakmai stáb számára.
Tímár Krisztián: – Büszke vagyok a srácokra. Egész héten jól dolgoztak, öröm volt nézni a játékukat. Nagy különbség volt a két együttes között, mi minden pillanatát élveztük a mérkőzésnek.

A Csákvár még veresége ellenére is a tabella első felében maradt, a Szpari az élre ugrott, a hétfő esti meccsig biztosan.

(Forrás: Nemzetisport.hu)