Hajdúhadház küzd a környezetkárosítás ellen, Miskolc már túl van rajta. Bács-Kiskunban buknak az NKA-botrány szereplői, Szegeden nem mindenkinek könnyű az egyetem, Veszprémben nem kérik a lakóparkot, míg Szolnokon a MOL-székházba költöznek. Többek között ezekről az érdekességekről számol be a függetle heli lapok heti médiaajánlója.
Szegeder: 1,2 milliárdért felújították az egyetemi épületet, de a főbejárat továbbra sem mindenkié
„Nem szeretek másokra hagyatkozni” – mondta az SZTE egyik mozgáskorlátozott hallgatója a Szegedernek az új Petőfi-épületről, amelyet szerinte továbbra sem tud önállóan használni. Az 1,2 milliárd forintból felújított egyetemi épületben ugyan kialakítottak akadálymentes liftet, a főbejárat csak egy hosszú lépcsősoron keresztül közelíthető meg. A hátsó bejárat elvileg megoldást jelenthetne, a gyakorlatban viszont sokszor autók állják el az utat, a kapu zárva van, így a mozgáskorlátozott hallgatók rendszeresen mások segítségére szorulnak.

Borsod24: Fűtőműben történt mulasztás szennyezte a miskolciak ikonikus patakjának vizét
Megdöbbentette a lakosságot, amikor a megyeszékhely ékességének számító Szinva Patak rendkívüli elszíneződését felfedezték. Az eset június 23-án, kedden történt, és kisebb közfelháborodást keltett a miskolciakban. A helyieki magyarázatot és részletes tájékoztatást vártak. A Borsod24 szerkesztősége részletesen beszámolt a történtekről, a szennyezett vízből pedig mintát is gyűjtöttek, majd bevizsgáltatták. Az eredmények jelentős fémszennyezésről tanúskodnak.

KecsUp Hírek: NKA-botrány: mind a hat gyanúsítottat letartóztatták Kecskeméten
Csütörtökön reggeltől a Kecskeméti Járásbíróságon hallgatták meg az NKA-botrány gyanúsítottait.„Mind a hat gyanúsított letartóztatását elrendelte a nyomozási bíró 1 hónapra, az ügyészi indítványokkal egyezően“ – tájékoztatta a KecsUP Híreket dr. Bodó Marianna, a Bács-Kiskun Vármegyei Főügyészség sajtószóvivője. 30 napra letartóztatták tehát:
- Bús Balázst, az NKA korábbi alelnökét,
- Krucsainé Herter Anikót, az NKTK főigazgatóját,
- Burom Gábort, a Kulturális és Innovációs Minisztérium korábbi miniszteri kabinetfőnök-helyettesét,
- Ughy Attilát, a XVIII. kerület korábbi polgármesterét,
- Unger Erikát, az NKTK kabinetvezetőjét és
- Zámbó Nórát, a Kulturális és Innovációs Minisztérium korábbi miniszteri kabinetfőnök-helyettesét.

Szol24: Hamarosan lakók költözhetnek az egykori MOL-székházba Szolnokon
Az egykori szolnoki MOL-székház nem bontásra, hanem teljes megújulásra vár: az ikonikus irodaház Ady 26 néven modern, energiahatékony lakóparkká alakul. A beruházók a meglévő épület szerkezetének megőrzésével valósítják meg a fejlesztést, ami szerintük környezetkímélőbb megoldás, mint egy teljes bontás és új épület felhúzása. A korszerűsítés során prémium nyílászárókat, hőszigetelést és energiatakarékos gépészetet építenek be, miközben az épület jellegzetes üveghomlokzata is megmarad. A lakások értékesítése már megkezdődött, az érdeklődés jelentős, az első tulajdonosok pedig várhatóan már ősszel birtokba vehetik új otthonukat – írja a Szol24.

Debreciner: Évek óta szúrós szagot éreznek a hajdúhadházi hulladéktelep mellett, ahol most pörgetnék fel az akkumulátorok bontását
A napokban a Debreciner számolt be először arról, hogy a korábban Éltex Kft. néven ismert Alteo Circular Kft. hajdúhadházi telephelye éppen környezeti hatásvizsgálati eljárás alatt áll. Ennek oka egyrészt az, hogy már eddig is kezeltek ott akkumulátorhulladékot, azonban lejárt a cég engedélye, másrészt az Alteo most az eddigi vizes semlegesítés mellett száraz lemerítést is alkalmazna, valamint akkumulátormodulokat is bontanának a telepen. A történet – videós – folytatásából megtudhatjuk, hogy Hajdúhadházon van, aki annyira tart a lakóházak mellett lévő teleptől, hogy már veteményezni sem mer a kertjében. Úgy tűnik azonban, hogy az Alteo tevékenységét a városvezetés és a helyi ellenzék sem támogatja. A nemrég tulajdonosváltáson átesett cég most a határértékek betartását és panaszmentes működést ígér a helyieknek.

Egri Szín: Csak papot ne hozzatok! – Avagy a trón és az oltár perverz nászának másnapossága
Az Egri Főegyházmegyében meglepő dolog történt. Kiplakátoltak egy papot, aki a nyilvános vád szerint egy fiatalkorú lányt hálózott be, hatalmi pozíciójával visszaélve. A gyanúba keveredett egyházi személy hirtelen – a menekülés látszatát cseppet sem kerülve – az országból eltűnt. Perintfalvi Rita teológus és áldozatvédő pedig a minap besétált az egri érseki hivatalba, hogy hivatalos bejelentésével elérje: ezt az ügyet ne lehessen a megszokott módon eltussolni. A bejelentés után beszélgettünk “egyházi luxizásról”, arról, hogy valós lehetőség-e, hogy a NER bukott ideológiája a püspöki kar kebelén éljen tovább? Szó esik arról is, hogy az erőszakot elszenvedett kispapok maguk is sokszor erőszakossá válnak – tudósít az egriszin.hu.

Veszprém Kukac: A lakosság nem akar lakóparkot a Séd patak mellé
A veszprémi polgármester, lakosság nyomásra, levette a közgyűlés mai napirendjéről az Aranyos-völgyi lakópark-építés ügyét. A civilek szerették volna elmondani véleményüket a testület előtt, de erre már nem volt lehetőségük, így helyette reggel sajtótájékoztatót hirdettek a városháza elé. A veszprémiek fő aggályai: a vízgazdálkodás és vízbázis veszélyeztetése, a város klímájának és a levegő minőségének romlása, a 253 új lakás infrastrukturális és közlekedési terhe és végül az átláthatóság sérelme, ami végül a közbizalom megingásához és a polgármester meghátrálásához vezetett – írja a Veszprém Kukac.

Szabolcs24: Szabolcsba és Romániába is elért a debreceni gyár munkaerő igénye
A debreceni BMW-gyár már nemcsak Hajdú-Biharból, hanem Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyéből és Romániából is toboroz munkavállalókat. A cég Mátészalka, Nyírbátor és Szatmárnémeti felől is szervez buszjáratokat, hogy biztosítsa a dolgozók bejutását az üzembe. A termelési munkakörökhöz akár nyolc általános is elegendő lehet megfelelő gyári tapasztalattal, a kezdő bérek pedig elérhetik a bruttó 490 ezer forintot. A napi akár négyórás ingázás ugyanakkor sokak számára már nem jelent vonzó megoldást, ezért egyre többen inkább debreceni albérletben gondolkodnak. A helyi cégek számára mindez komoly kihívást jelenthet, hiszen a munkaerőért már nemcsak egymással, hanem a régió egyik legnagyobb beruházásával is versenyezniük kell – írja a Szabolcs24.

