Nem hagyhatjuk figyelmen kívül a vidéki Magyarország újságírását – a Független Helyi Lapok Közösségének közleménye

A Tisza Párt kezdeményezésére az új magyar parlament módosította a médiatörvényt. Magyar Péterék választási ígéretének megfelelően visszahívják a hazai médiát eddig irányító és szabályozó hivatalok és hatóságok vezető tisztségviselőit, utódaikat nyílt pályázat útján választják ki. Emellett megszüntetik az MTVA-t és a Duna Médiaszolgáltatót, helyüket pedig új szervezetek veszik át. Az újonnan fennálló Független Közmédia Testület fogja ellenőrizni a közmédia függetlenségét és gazdálkodását, és a médiatörvény módosításával létrehozzák a Sajtóalapot is a hazai független médiumok támogatására. A jelenleg hat magyarországi vidéki kiadót és nyolc szerkesztőséget tömörítő Független Helyi Lapok Közössége üdvözli…

Tovább olvasom

Generációk találkoznak a Szigeten? Koncz Zsuzsa és Azahriah is elénekli a ‘Ha én rózsa volnék’-ot

Különleges zenei időutazásra és stílusok ötvözésére készül a Sziget Fesztivál augusztus 9-én. A rendezvény mínusz egyedik napján megrendezendő Bródy Dalok Napja elnevezésű megakoncerten több mint 50 fellépő, köztük Azahriah, Beton.Hofi és Koncz Zsuzsa is tiszteleg a magyar könnyűzene egyik legnagyobb alakjának munkássága előtt.

Tovább olvasom

Hol lehet lehűlni Szabolcsban a kánikulában? Itt a klimatizált helyek listája

Másodfokú hőségriasztás van érvényben az egész országban, és Szabolcs-Szatmár-Bereg sem kivétel – a megye keleti, alföldi fekvése miatt itt jellemzően a magasabb értékek a valószínűbbek. A katasztrófavédelem közzétette azoknak a klimatizált helyiségeknek a listáját, amelyeket bárki igénybe vehet, ha menekülne pár órára a forróság elől.

Tovább olvasom

„Én is ugyanolyan nehéz helyzetből jöttem” – Zsiga Melinda kickboxer hátrányos helyzetű fiatalokat inspirált Nyíregyházán

Zsiga Melinda kétszeres világbajnoki bronzérmes kick-boxos nemrégiben Nyíregyházán járt, ahol hátrányos helyzetű fiataloknak tartott motivációs előadást. A sportoló, aki korábban testvérlapunk, a Borsod24 Két Cigány Beszélget című podcast adásában is vendégeskedett, most a diákoknak mesélt, hogy kellő kitartással van kiút a legnehezebb helyzetekből is. Látogatása után nem sokkal Budapesten egy küzdősport-gálán is bizonyította lelki és fizikai erejét, ahol súlyos sérülések ellenére is győzelmet aratott, mindezzel pedig egyfajta társadalmi kiállást is megfogalmazott a nehéz sorsú gyermekek mellett. Mindemellett a látogatás az intézmény részéről is rendkívül pozitív élményként maradt meg, az iskola…

Tovább olvasom

Orbán maradt a Fidesz élén, de generációváltást ígért

Orbán Viktor

A Fidesz 32. tisztújító kongresszusa azzal a feladattal kezdődött, amit a párt évek óta nem ismert: be kellett vallani egy elvesztett választást. Orbán Viktor nem kertelt, rögtön a végén kezdte. „Én nem adom fel, én soha, soha, soha, de soha nem adom fel” – jelentette ki, majd tíz pontban sorolta el, miért bukott meg a Fidesz április 12-én.

Tovább olvasom

Szabolcsi milliárdok és hektárok; borsodi vadászok a politika hálójában, szegedi 300 kilométeres kerülő

lapszemle, médiaszemle

Debrecenben átszabják a városképet, Borsodban a NER elit kitúrja a vadászokat, Szolnok Hajdúszoboszló nyomába lépne, míg Kecskeméten a fejek felett dőlhet el a világhírű képzőművészeti értékek sorsa. Többek között ezekről az érdekességekről számol be a független helyi lapok heti médiaajánlója.

Tovább olvasom

Mi lesz veled, Fidesz? A korábbi kormánypárt tisztújító kongresszust tart

A Fidesz korábbi kongresszusai mindig a győzelem jegyében zajlottak, de most más a helyzet. Tizenhat év kormányzás és egy elvesztett választás után a párt úgy gyűlik össze a Kongresszusi Központban, hogy nincs mit ünnepelni, inkább rendezni kell a sorokat. A sajtót kizárták, nincsenek kamerák, így csak annyi információ jut ki, amennyit Orbán Viktor és a párt a saját közösségi oldalain megoszt.

Tovább olvasom

Egymilliárd forintnyi befektetés, 73 hektár föld és több tízmilliós tartozások – ezt vallották be a szabolcsi képviselők

Hétfő éjjel felkerültek az Országgyűlés honlapjára a 2026-os vagyonnyilatkozatok. A többszáz oldalnyi dokumentumból nemcsak az derül ki, ki milyen házat, autót vagy bankszámlaegyenleget vallottak be, hanem az is, mennyire eltérő anyagi háttérrel ülnek a parlamentben a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyéhez kötődő képviselők.

Tovább olvasom

Szétlövésben dőlt el a budapesti BL-döntő, a PSG nyert a túl kicsi stadionban a világ közepén

BL-döntő

Tizenegyesekkel hódította el másodszor a Bajnokok Ligáját a Paris Saint-Germain: a francia bajnok a budapesti döntőben 1-1-es rendes játékidő után a szétlövésben bizonyult erősebbnek az Arsenalnál, és ezzel megvédte tavaly szerzett címét.

Tovább olvasom