Február elején még semmi nem utalt arra, hogy a mátészalkai sportcsarnokból pár hétre országos politikai történet lesz. A parkolóban szülők vártak kézilabdameccsen szurkoló gyerekekre, bent pattogott a labda, a büfében pedig ugyanaz a pár ember itta a kávét, mint máskor. Aztán február 10-én megérkezett a Zebra DPK rendezvénye, vele együtt pedig egy olyan egyesület neve is, amiről addig a környéken alig hallott valaki.
Tovább olvasomSzerző: szabolcs24.hu
Mátészalkáról a kormányig – Szondi Vanda története többről szól, mint egy politikai kinevezés
Mátészalkáról általában nem kormányszóvivők indulnak. Innen inkább elmennek az emberek. Debrecenbe, Budapestre, külföldre. A kétezres években az Esze Tamás Gimnázium folyosóin sem nagyon arról beszélgettek a diákok, hogy egyszer országos politikai szereplők lesznek. Inkább arról, ki tud majd elhelyezkedni, ki jut be egyetemre, és ki marad végül itthon. Ehhez képest most ott tartunk, hogy egy mátészalkai nő fogja magyarázni a kormány döntéseit országos sajtótájékoztatókon.
Tovább olvasomValami nagyon félrement a szabolcsi fociban: már a megye II-t is alig lehet feltölteni
Nem is olyan régen még úgy nézett ki egy szabolcsi falusi rangadó, hogy a fél falu a pálya mellett állt. Ment a zsíros kenyér, köpködték a szotyit, az oldalvonal mellett pedig ugyanúgy ott volt a vállalkozó, mint a targoncás vagy a TSZ-ből nyugdíjba ment öreg drukker. Ma pedig ott tartunk, hogy a megyei II. osztály egyik csoportjában kilenc aktív csapat maradt.
Tovább olvasomKitálaló fideszes, NKA botrány – a független sajtó legérdekesebb hírei
Kecskeméten és Tiszaörsön tovább bonyolódnak az NKA-botrány szálai, Debrecenben “ott se volt” a polgármester, Miskolcon kitálalt a kilépő fideszes képviselő, Szegeden áll a bál a plakátok miatt. Többek között ezekről az érdekességekről számol be a helyi független lapok heti médiaajánlója. Debreciner: Azonnali hatások a választás után, Papp László polgármester akkuügyben hárít, veszélyben a Debreciner Sok fideszes politikus még mindig nem ocsúdott fel a választási vereség óta, a posztolást azonban néhányan már újrakezdték – indifferens témákban. Papp László debreceni fideszes polgármester akkuügyben hárítja a felelősséget, mintha neki semmi köze nem lenne…
Tovább olvasomPorzik Szabolcs-Szatmár – jön az aszály, és vele a brutális drágulás
Április 24-én kijött a NAK (Nemzeti Agrárgazdasági Kamara) jelentése, és nem nagyon lehet félreérteni. Hetek óta nincs érdemi csapadék, a szél szárít, a talaj felső rétege kiszáradt, és több helyen már alatta sincs tartalék. A valóság az, hogy április végén Szabolcs-Szatmárban porzik a föld, miközben egy átlagos évben ilyenkor 35–50 milliméter esőnek már rég le kellett volna esnie. Idén ennek sok helyen még a fele sem jött össze.
Tovább olvasomJamie Lee Curtis büszke a magyarokra, a mátészalkaiak pedig rá
A választás után jöttek a szokásos reakciók, itthonról és külföldről is. Ezek között volt egy, ami elsőre talán nem tűnik különlegesnek, de itt, Szatmárban egészen mást jelent. Jamie Lee Curtis azt írta, büszke a magyar származására. Ez a mondat nemcsak Budapesten ütött, hanem Mátészalkán is.
Tovább olvasomA narancstenger kiszáradt – mi állt a vidéki fordulat mögött?
Április 12-én a magyarországi választási térkép gyökeresen átrajzolódott: ahol korábban narancstenger volt, kék áradt szét, és a 106 egyéni körzetből a Fidesz mindössze tízet tudott megnyerni – ezeket is javarészt az ország legkiszolgáltatottabb, legszegényebb perifériáin. A változás mögött nem csupán Magyar Péter kétéves országjárása és a Tisza Párt szervezőmunkája áll. Strukturális okok is közrejátszottak abban, hogy a kormánypárt elveszítette azt a vidéket, amelyet évek óta saját természetes bázisának tekintett. Élő Anita, a Válasz Online újságírója részletesen elemezte az okokat.
Tovább olvasomSzabolcs tíz politikust is küldhet a parlamentbe – de mire lesz elég ez a képviselet?
Az országgyűlési választás péntek déli állása szerint Szabolcs-Szatmár-Bereg megye akár tíz képviselővel is jelen lehet a parlamentben. A végleges kép ugyan még nem alakult ki – a levél-, külképviseleti és átjelentkezéses szavazatok feldolgozása még zajlik –, de az már most látszik, hogy a megye képviselete számszerűen erős lehet az új ciklusban. Kérdés, hogy ez a magas szám hoz -e új esélyeket az ország legelmaradottabb régiójának, vagy marad minden a régiben.
Tovább olvasomRendszert váltott Magyarország – kétharmados győzelmet aratott a Tisza
Valódi történelmi választás zajlott vasárnap Magyarországon. A részvétel rekordot döntött és megközelítette a 80 százalékot (79,56%), ez messze túlszárnyalja a korábbi 2002-es csúcsot. Nemcsak a választók aktivitása, de a Tisza győzelme is hatalmas, jelenlegi állás szerint a pártnak 138 képviselője lesz az országgyűlésben, az eddigi csúcs a Fidesz 4 évvel ezelőtt megszerzett 135 képviselői helye volt.
Tovább olvasomWáberer György 300 ezer forintot ad azoknak, akik választási csalást lepleznek le
Jelentős pénzjutalmat ajánlott fel Wáberer György mindazoknak, akik választási csalással kapcsolatos információkat osztanak meg a hatóságokkal. A milliárdos vállalkozó közösségi oldalán jelentette be: fejenként 300 ezer forintot kap az, aki akár elkövetett, akár megkísérelt visszaélésekről tesz bejelentést, és azt érdemi bizonyítékokkal is alá tudja támasztani.
Tovább olvasom