Pócs János botránya Jászapátiban, álmodozás Miskolcon

A Dél-Alföldön is megosztja az embereket a közélet, Jászapátiban káromkodva fenyegetőzik a kormánypárti képviselő, Debrecenben “mocskos fideszezés” fogadta a miniszterelnököt, Egerben pedig a kormányypárt győzelmétől teszik függővé a meglévő eredményeket. Többek között ezekről az érdekességekről számol be a független helyi lapok heti médiaajánlója.

Tovább olvasom

„Elavult minden, ráfér a felújítás” – kampányidőszakban jelentették be a milliárdos kórház-korszerűsítést

Energetikai korszerűsítésre csaknem hatmilliárd forint támogatást nyert el a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei kórház – derül ki az intézmény közleményéből. A beruházás több tagintézményt érint, köztük a nyíregyházi Jósa András Tagkórházat és a mátészalkai tagkórházat is. A fejlesztésről szóló bejelentés a választási kampány időszakában jelent meg.

Tovább olvasom

BYD-botrányról, akkugyár miatti feszültségekről és iskolai kampányról írtak vidéken

Miskolcon az önkormányzat szerint minden jogszerű a kampányhajrában, Egerben a fiatalokat bírálta Orbán Viktor, míg Kecskeméten visszalépett a DK jelöltje, ezért pártja kizárta őt. Szabolcsban a kisbolttámogatások felhasználása körül vannak kérdések. Debrecen egyik városrésze az akkugyár árnyékában válik élhetetlenné, Szegeden kényszermunka-gyanú merült fel a BYD-építkezésen, Veszprémben pedig a munkásszálló-építés váltott ki vitát. Szolnokon eközben iskolában kampányoltak. Többek között ezek a témák érdekelték ezen a héten a vidéki független újságok szerkesztőségeit és olvasóit.

Tovább olvasom

Szabolcsban landolt minden nyolcadik kisboltpénz, innen indult a botrány

Országos vitát kavart a falusi kisboltok támogatása, miután több helyen is olyan beruházásokról kerültek elő történetek, amelyek papíron megvalósultak, a helyszínen mégsem nagyon találni nyomukat. A kisboltos pályázatok évek óta futnak, és sok településen tényleg ezek tartják életben az utolsó boltot. A mostani vita azért érdekes Szabolcs-Szatmár-Beregben is, mert a megye az egyik legnagyobb kedvezményezett volt.

Tovább olvasom

Óvóhelyek, törvénysértő kampány és indulatos fórum – ez történt a héten 

Debrecenben óvóhelyeket kezdtek felmérni Kósa Lajos háborús kijelentése után, Veszprémben nem tudják az emberek, hova meneküljenek egy háború esetén. Eger világhírű magyar fotósok kiállítására készül, Kecskeméten törvénysértőnek mondták ki a szakképzőben tartott kampányfórumot. Szabolcsban a nyíregyházi állatpark vezetője indul a Tisza színeiben, Orbán Viktor pedig Hódmezővásárhelyre érkezik. Miskolcon a kormánypárti alpolgármester szabadsága alatt is kampányol, Szolnokon pedig elszabadultak az indulatok egy közbiztonsági fórumon. Többek között ezek a témák érdekelték ezen a héten a vidéki független újságok szerkesztőségeit és olvasóit.

Tovább olvasom

Hivatalos: öt pártlista lesz a szavazólapon – mutatjuk a sorrendet

Már hivatalosan is eldőlt, hogy mindössze öt párt országos listája szerepel majd a szavazólapon a közelgő országgyűlési választáson. A hét elején ez már szinte biztos volt, de a kép véglegessé akkor vált, amikor a Nemzeti Választási Iroda törölte a nyilvántartásból a Szolidaritás pártja – Magyar Munkáspárt országos listáját. A döntés következtében a választók az áprilisi voksoláson a következő pártok listái közül választhatnak:Fidesz–KDNP, Tisza Párt, Demokratikus Koalíció, Mi Hazánk Mozgalom és a Magyar Kétfarkú Kutya Párt.Ez azt jelenti, hogy minden korábbinál kevesebb pártlista kerül a szavazólapra. A Nemzeti Választási Bizottság már jóvá is hagyta az országos pártlistás…

Tovább olvasom

“EMBER, csupa nagy betűvel”? – Gajdos László pályája az állatparktól a politikáig

Gajdos László 1961-ben született, Nyíregyházán nőtt fel. Pályája során több területen is kipróbálta magát, mielőtt az ország egyik legismertebb állatkerti szakembere lett. Fiatal korában a sport határozta meg a mindennapjait. Tehetséges súlyemelőként serdülő és ifjúsági válogatott kerettag volt.

Tovább olvasom

Választási esélyek Szabolcsban – Tilki, Kovács és Simon komoly előnye látszik

A 2026-os országgyűlési választások közeledtével Szabolcs-Szatmár-Bereg megye további egyéni választókerületeiben is körvonalazódik a jelöltek mezőnye. A 4; 5; és 6. számú körzetben a parlamenti pártok mellett több kisebb, parlamenten kívüli formáció és független induló is megjelent a választások hivatalos weboldalán.

Tovább olvasom