Orbán egy jókora brüsszelezés közben megígérte, a kormány hat hónapig fizeti a Dunaferr dolgozóinak bérét

Reméljük, ez az ígéret legalább megvalósul, mert láttunk már olyat számos esetben, hogy a Fidesz valamit megígért, aztán a lufi kipukkadt, az ígéret elszállt, megvalósítás nélkül. Ugye ehhez nem kell uniós pénz? A szerdai kormányülésen Mészáros Lajos, dunaújvárosi országgyűlési képviselő javaslatára arról döntöttek, hogy a kormány hat hónapig kifizeti a Dunaferr dolgozóinak bérét – jelentette be Facebook-oldalán a miniszterelnök. „Sajnos Brüsszelből hiába várunk segítséget, onnan csak szankciók jönnek. Más nem” – mondta Orbán Viktor. Hozzátette: a céget tönkretették a korábbi cégek, vállalatvezetők és a brüsszeli szankciók. A miniszterelnök elmondta, hogy a döntést…

Tovább olvasom

A Fidesz a “modellváltással” magába szippanthat négy további egyetemet, köztük az ELTE-t is

Navracsics Tibor szerint sokasodnak az érvek az ELTE, a BME, a Képzőművészeti Egyetem és a Zeneakadémia modellváltása mellett. Láthatjuk, hogy a “modellváltáson” átesett egyetemek milyen remek fideszes kifizetőhelyek lettek kuratóriumi tagsággal. Navracsics Tibor uniós források felhasználásáért felelős miniszter Fiala Jánosnak adott interjút pénteken, melyben szó esett többek között az egyetemek modellváltásáról is. A beszélgetést a Népszava elemezte. Navracsics Tibor az interjúban azt mondta, szerinte „sokasodnak az érvek” az ELTE, a BME, a Képzőművészeti Egyetem vagy a Zeneakadémia átalakulása mellett, és bár „nem biztos, hogy mindegyiknek lenne értelme”, neki van tudomása arról, hogy „fontolgatják”…

Tovább olvasom

Átlagkeresetek: Szabolcs a sereghajtó, de Jász-Nagykun-Szolnok megye is a vert mezőnyben

Vajon miért kereshet egy fővárosi átlagban kétszer annyi pénzt havonta, mint egy kelet-magyarországi munkavállaló? Budapest messze az élen, a keleti régió lemaradt a fizetésekben. Jász-Nagykun-Szolnok megye is jócskán a képzeletbeli felezővonal alatt. A budapesti keresetek annyira felfelé torzítják az átlagot, hogy a magyarországi nettó átlagfizetést – ami az első háromnegyed évben 334 920 forint volt – csak ebben a két megyében haladták meg a keresetek. Havi nettó 300 ezer forint fölött hat megyében lehetett keresni, közülük Komárom-Esztergom kevéssel maradt le az országos átlagtól (327 300 forint). A kiugróan magas budapesti keresetekhez képest meglepőnek…

Tovább olvasom

Portugál tanárok tüntetnek magasabb fizetésért, ott a legkisebb jövedelmű is 435 ezret visz haza

De a magasabb jövedelmi kategóriába tartozó pedagógusok a havi 800 ezret is megkeresik. Mégis úgy érzik, a megélhetési válságban a jelenlegi bérek túl alacsonyak. Mit szólnának a magyar pedagógusok béréhez? Portugál tanárok és iskolai alkalmazottak tízezrei vonultak a főváros, Lisszabon utcáira, hogy az utóbbi évek egyik legnagyobb tüntetésén magasabb béreket és jobb munkakörülményeket követeljenek. Az Oktatási Szakemberek Szövetsége (STOP) által szervezett megmozduláson a tüntetők transzparenseket tartottak és jelszavakat kiabáltak, miközben lemondásra szólították fel Joao Costa oktatási minisztert. Portugáliában a legalacsonyabb fizetési sávban lévő tanárok körülbelül 1100 eurót ( ~ 436…

Tovább olvasom

Több pénzt keresett tavaly Orbán, mint az EU-s kormányfők nagy része

Tizenöten voltak mögötte és csak kilencen előtte az uniós rangsorban. Bruttó 4 millió 870 ezer forintot keres jelenleg havonta Orbán Viktor, ami évi több mint 58 milliós bruttó fizetést jelent, ezzel pedig a magyar miniszterelnök tavaly többet keresett az uniós átlagnál – az Európai Unió tagországainak miniszterelnöki bruttó éves átlagfizetése ugyanis 52,7 millió forint volt, írja a Euronews. Ez azt jelenti, hogy Orbán fizetése közel hatmillió forinttal meghaladja az uniós átlagot. A portál összesítése szerint Orbánnál csak a holland, francia, svéd, luxemburgi, ír, belga, dán, osztrák és német kancellár keresett többet tavaly.…

Tovább olvasom

Pintér Sándor évenkénti értékelést szeretne a tanároknak, a rosszul teljesítők fizetését csökkentenék

Tíz kompetenciaterületen is jól kellene szerepelniük a pedagógusoknak, az éves teljesítmény tekintetében pedig csak a “legjobb” 20% kaphatna több fizetést az átlagnál. Az értékelésen legrosszabbul végző 20%-ot pedig fizetéscsökkentéssel sújtanák. Évente elvégzett belső teljesítményértékelést kellene bevezetni az oktatási-nevelési intézményekben – olvasható egy belügyminisztériumi dokumentumban, amelyet a Népszava szerzett meg. A lap szerint a terv egy olyan teljesítményértékelésről szól, amelyben a tanárok és az igazgatók minden tanév elején három számszerűsíthető teljesítménycélt leírnak – például vállalja, hogy legalább hat, szellemi és testi fejlődést szolgáló külső programot szervez az osztályának, vagy hogy 6 százalékkal csökkenni…

Tovább olvasom

Jól hangzik, hogy nőtt az átlagkereset, az infláció miatt valójában csökkent az értéke

Néhány százalékkal elmaradt a fizetések emelkedése a drágulás mértékétől az elmúlt évben. A bruttó átlagkereset 510 500 forint volt októberben, a nettó átlag 352 ezer – számolt a Központi Statisztikai Hivatal. Ez a bruttónál 18,4, a nettónál 19,1 százalékkal magasabb, mint egy évvel korábban – írja a HVG. Vagyis mivel eközben az infláció 21,1 százalékos volt, a reálbér valójában 2,2 százalékkal csökkent. A reálkereset február óta egy apró megszakítással folyamatosan esik, most a 2020. szeptemberi szinten tartanak, azaz a drágulás az elmúlt két év minden béremelésének hatását elvitte. Az átlagnál is…

Tovább olvasom