Orbán maradt a Fidesz élén, de generációváltást ígért

Orbán Viktor

A Fidesz 32. tisztújító kongresszusa azzal a feladattal kezdődött, amit a párt évek óta nem ismert: be kellett vallani egy elvesztett választást. Orbán Viktor nem kertelt, rögtön a végén kezdte. „Én nem adom fel, én soha, soha, soha, de soha nem adom fel” – jelentette ki, majd tíz pontban sorolta el, miért bukott meg a Fidesz április 12-én.

Tovább olvasom

Mi lesz veled, Fidesz? A korábbi kormánypárt tisztújító kongresszust tart

A Fidesz korábbi kongresszusai mindig a győzelem jegyében zajlottak, de most más a helyzet. Tizenhat év kormányzás és egy elvesztett választás után a párt úgy gyűlik össze a Kongresszusi Központban, hogy nincs mit ünnepelni, inkább rendezni kell a sorokat. A sajtót kizárták, nincsenek kamerák, így csak annyi információ jut ki, amennyit Orbán Viktor és a párt a saját közösségi oldalain megoszt.

Tovább olvasom

“Orbán Viktor rendelte el, hogy az ukrán aranykonvojra le kell csapni”

A rajtaütés időpontja is a kormányzat felől érkezett, az ügyre rálátó források szerint Orbán erőből akart válaszolni Kijevnek, mert úgy vélte, az ukránok direkt nem küldenek olajat a Barátság kőolajvezetéken keresztül, ezt a Telex osztotta meg, Magyar Péter pedig ennél durvábbat is mondott már az ügyről.

Tovább olvasom

Szétlövésben dőlt el a budapesti BL-döntő, a PSG nyert a túl kicsi stadionban a világ közepén

BL-döntő

Tizenegyesekkel hódította el másodszor a Bajnokok Ligáját a Paris Saint-Germain: a francia bajnok a budapesti döntőben 1-1-es rendes játékidő után a szétlövésben bizonyult erősebbnek az Arsenalnál, és ezzel megvédte tavaly szerzett címét.

Tovább olvasom

Magyar Péter: Orbán Viktor az utolsó héten még teljesen kifosztaná az államkasszát és az egekbe lőné az államháztartási hiányt

A megválasztott miniszterelnök közölte, hogy birtokukba jutott a kormányhatározat, ami alapján a Fidesz még utoljára teljesen lerabolja az államkasszát és elképesztő mértékben megnövelné utolsó intézkedéseivel az államháztartási hiányt is. Magyar Péter figyelmeztette a minisztériumi vezetőket, hogy semmilyen új kötelezettséget ne vállaljanak, különben felelősségük nemcsak politikai lesz.

Tovább olvasom

Omlik a NER? Egyik “legjobb” képviselője szerint Orbán Viktor a felelős a Fidesz csúfos bukásáért

Úgy tűnik, valóban bejönnek a jóslatok, hogy a súlyos Fidesz-vereség a NER gyors széteséséhez vezet. Pócs János már meg is találta a bűnbakot a leköszönő miniszterelnök személyében. De más fideszesek is egymásban keresik a hibát, megtalálták már Bayer Zsoltot is.

Tovább olvasom

Előkerült a levél, amelyben a csádi elnök katonai segítséget kér Orbántól, közvetlen beavatkozásra is bevetette volna őket

A levél szerint a csádi elnök szükség esetén akár a fegyveres terrorista csoportokkal szembeni közvetlen beavatkozásra is bevetette volna a magyar katonákat. Hogy valódi-e a levél? Igen, mivel erre hivatkozva szavazta meg a magyar honvédség csádi katonai missziójára vonatkozó felhatalmazást 2023-ban. Most már a szövegét is ismerjük.

Tovább olvasom

Egy roma vezető kiugrásának története – fideszes adatgyűjtőből a rendszer ellensége (videóval)

Rendkívül tanulságos történet és videó, ahol egy roma vezető mutatja meg a szavazatvásárlás (részben) rejtett és kegyetlen világát. Nem is olyan régen még belsősként láthatta, ám idén télen érezte, ez tarthatatlan állapot, ahova a Fidesz vezeti hazánkat. Ezt a riportot is a Partizánnak köszönhetjük.

Tovább olvasom

A Fidesz belevinne az iráni háborúba? “Látja, Gulyás Gergely, ilyen az, amikor a hazugság rendszerében valaki igazat mond”

Félre nem magyarázható módon mondta ki a valóságot Orbán Viktor minisztere, miszerint ha Trump megkérné rá, akkor a Fidesz-kormány megfontolná, hogy beszálljon az iráni háborúba. A miniszterelnök reakciójában – szakértők szerint – reflexből a busz alá lökte Gulyást, amikor szavait marhaságnak címkézte. Márki-Zay Péter kvázi megvigasztalta.

Tovább olvasom

Döbbenetes! Orbán Viktor megfontolná, hogy háborúba vigye Magyarországot, ha Trump kéri rá (videóval)

A kormányinfón a miniszter kerek-perec bevallotta, hogy ha az amerikai elnök kérné erre Orbán Viktort, akkor egyáltalán nem zárja ki a lehetőségét, hogy az USA oldalán Magyarország is beszállna az iráni háborúba. Ez vajon már a békepárti háborúzás a Fidesznél?

Tovább olvasom