Könnyen lehet, hogy betiltják a TikTokot Európában

Éppen a sok kiskorú használója, a rengeteg ellenőrizetlen tartalma és a kínai kommunista párt befolyása, valamint a súlyos adatvédelmi aggályok miatt az EU-ban is a közeljövőben átgondolják a helyzetet. Ez pedig a TikTok betiltásához is vezethet. Mintha az elmúlt napokban kezdene elfogyni az EU-ban a levegő a TikTok körül. Január 19-én az Európai Bizottság belső piacért felelős európai biztosa, Thierry Breton videóhíváson keresztül tárgyalt a kínai minivideó-megosztó platform vezérigazgatójával, Sou Ce Csuval – számolt be róla a Média1. A biztos a megbeszélés kapcsán a TikTok elsősorban tizenéves közönségére utalva úgy fogalmazott: „fiatalabb közönséggel nagyobb felelősség is jár”. „A lehető leghamarabb”…

Tovább olvasom

Európában is terjed az új omikron alvariáns, de itt nem számítanak különösebben nagy gondra

Kínát letarolja ezekben a hetekben-hónapokban a koronavírus, ahonnan eredetileg is kiindult jó három évvel ezelőtt. A WHO viszont arra számít, hogy ez az európai járványhelyzetre nem lesz különösebb hatással. Terjed Európában a koronavírus omikron variánsának XBB.1.5-ös alváltozata, jelentette be az Egészségügyi Világszervezet európai irodájának igazgatója keddi sajtótájékoztatóján Koppenhágában. Hans Kluge hozzátette: azon dolgoznak, hogy felmérjék ennek lehetséges hatásait. A kínai helyzetről megjegyezte, az Európai Unió egészségügyi hatóságának jelentése szerint a járvány ottani berobbanása várhatóan nem lesz jelentős hatással az európai járványhelyzetre. A rendelkezésre álló információk szerint a Kínában keringő változatok megegyeznek az…

Tovább olvasom

Egy évtizede nem látott gázbőség van jelenleg Európában

Az árak mennek lefelé a kontinensen, kivéve Magyarországon. Pedig most szó sincs sem gázhiányról, sem áremelésről. Vagy csak mi fizetünk aranyárban Putyinéknak a gázért? Az orosz-ukrán háború előtti szintre esett vissza a gáz ára szerdán az Európában irányadó holland tőzsdén. Egy megawattórányi fűtőanyagért 65 eurót kértek – hasonlóan alacsony szinten tavaly január végén mozgott az ár, 2022. január 20-án 64,8 euróba került ugyanez a mennyiség, egy nappal korábban pedig 62,2-be. Mindez a szokatlanul enyhe európai tél, a visszafogott ipari fogyasztás és a háborús ellátáskockázatok miatt rohamtempóban feltöltött tárolók miatt történt. A…

Tovább olvasom

A háború előtti szintre estek vissza az európai gázárak

Hogy is van ez a háborús infláció és háborús energiaáremelés dolog Magyarországon? Vajon nálunk is csökkenni fognak a gázárak, vagy maradnak jó magasan, a NER-lovagok zsebét megtömni? Csütörtökön tíz hónapos mélypontra, 85,50 euró/megawattórára esett határidős földgázszerződések ára Európában, ezzel elérve az orosz-ukrán háború kitörése előtti szintet – írja a Guardian. Szerdán az egy hónapra előre kötött gázszerződések ára egy ponton még alacsonyabban, 76,78 euró/megawattórás áron volt elérhető a földgáztőzsdén. A brit lap cikke szerint a viszonylag meleg téli idő miatt sikerült elérni a 10 hónapos mélypontot, de az is hozzájárult az…

Tovább olvasom

Elképesztő ízléstelen videó az orosz állami tévében a fázó és elszegényedő európaiakról

Mindezt kimondottan karácsonyi témakörbe bújtatva. Azon gúnyolódnak a legújabb videóban, hogy az európai országokban tavalyhoz képest idén és jövőre mekkora hatalmas szegénység és energiahiány van, illetve lesz. Még magukhoz képest is különösen ízléstelen karácsonyi videóval jelentkezett az RT, az állami orosz propagandaadó. A klipet az orosz állami médiát monitorozó BBC-s újságíró szúrta ki: A videó azzal indul, hogy egy „európai” család boldogan karácsonyozik 2021-ben, ajándékok, szép fények, Csendes éj… Aztán jön 2022, amikor már csak a tavaly ajándékba kapott hörcsög által hajtott generátor ad némi fényt. És végül a 2023-as karácsony, amikor…

Tovább olvasom

Az EB ismét meghazudtolja Orbánékat, a szankciók alól ugyanis felmentést kapott hazánk

Az Európai Bizottsághoz és vezetőkhöz is eljutott a Fidesz legújabb kifogáskeresése az üzemanyagok áremeléséről. A kormánypárt szerint Brüsszel a hibás, ám Európa máris válaszolt, hogy éppen Magyarország az, aki még mindig szabadon importálhat orosz kőolajat. Ismét egy hatalmas mellébeszélés a Fidesz-hívőknek Orbánéktól. „Az uniós szankciók semmiképpen nem érintik a magyarországi ellátást. Magyarország továbbra is importálhat finomított kőolajat például Szlovákiából” – mondta Daniel Ferrie, az Európai Bizottság szóvivője a Euronewsnak, majd megerősítette, hogy a február 5-i határidőig a MOL szabadon importálhat feldolgozott orosz kőolajtermékeket a saját pozsonyi finomítójából. Az Európai Bizottság szóvivői szolgálata…

Tovább olvasom

Végképp megszűnt a benzinturizmus – mennyibe kerül most tankolni Európa más országaiban, illetve itthon?

Ausztriában például valamivel még olcsóbb is a 95-ös benzin, mint nálunk, a fizetési különbségeket inkább ne is emlegessük a két ország között. De összességében üzemanyagért ingázni sehova nem érné meg. Megszűnik a benzinárstop, vége a jó világnak annak a több millió magyar autóhasználónak, akik eddig saját tulajdonú autójukba 480 forintért tankolhattak. Bár a kedd éjszaka Hernádi Zsolt Mol-vezér által említett, mostantól érvényes 641 forintos benzin- és 699 forintos dízelárak jóval elmaradnak a nyári 800 körüli összegektől, ilyenkor minden magyar azonnal arra gondol: nem lehetne valahogy továbbra is olcsóbban megoldani a…

Tovább olvasom

Kétszer gyorsabban melegszik Svédország, mint a világ többi része

Svédország átlaghőmérséklete a világátlagnál kétszer nagyobb mértékben, csaknem két fokkal emelkedett a 19. század második fele óta, rövidebb lett a hóval borított időszak és több lett a csapadék – közölte a Svéd Meteorológiai és Hidrológiai Intézet (SMHI). Svédország átlaghőmérséklete 1,9 Celsius-fokkal emelkedett 1991 és 2020 között az 1861 és 1890 közötti időszakhoz képest – közölte kedden az intézet, amely minden korábbinál mélyrehatóbban vizsgálta a klímaváltozást a skandináv országban. A hótakaró jellemezte téli időszak hossza 16 nappal csökkent 1961-1990 és 1991-2020 között, az átlagcsapadék pedig az 1930-as 600 milliméterről 2000 óta…

Tovább olvasom

Az oroszok befenyítettek mindenkit: amíg szankciók vannak, nem indul újra a gázszállítás Európa felé

Erre azért nagyjából a konfliktus eleje óta lehetett számítani, hogy a Kreml a gázszállítást aduászként, zsarolóeszközként kívánja használni Európa ellen. Most már nem is nagyon próbálják az eddig hangoztatott “technikai hiba” látszatát kelteni, hogy miért is nincs szállítás a gázvezetéken jelenleg. Eddig azt magyarázták az oroszok, hogy technikai okokból állt le a gázszállítás az Északi Áramlat 1 vezetéken, de most már egyre kevésbé próbálnak úgy tenni, mintha ez volna a teljes igazság: a Kreml szóvivője igennel válaszolt a kérdésre, az oroszokkal szembeni szankciók enyhítése után indítják-e újra a gázszállítást Európa felé – írja a BBC. A…

Tovább olvasom