A Tisza Párt kezdeményezésére az új magyar parlament módosította a médiatörvényt. Magyar Péterék választási ígéretének megfelelően visszahívják a hazai médiát eddig irányító és szabályozó hivatalok és hatóságok vezető tisztségviselőit, utódaikat nyílt pályázat útján választják ki. Emellett megszüntetik az MTVA-t és a Duna Médiaszolgáltatót, helyüket pedig új szervezetek veszik át. Az újonnan fennálló Független Közmédia Testület fogja ellenőrizni a közmédia függetlenségét és gazdálkodását, és a médiatörvény módosításával létrehozzák a Sajtóalapot is a hazai független médiumok támogatására. A jelenleg hat magyarországi vidéki kiadót és nyolc szerkesztőséget tömörítő Független Helyi Lapok Közössége üdvözli…
Tovább olvasom