A Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) levegőhigiénés értékelése alapján veszélyes a levegőminőség Ajkán, Putnokon és Várpalotán, továbbá egészségtelen minősítést kapott Budapest, Győr, Kazincbarcika, Miskolc, Sajószentpéter, Salgótarján, Székesfehérvár, Tatabánya, Tököl és Vác. Az NNK azt is közölte hétfőn az MTI-vel, hogy kifogásolt a levegő minősége Dorogon, Dunaújvárosban, Esztergomban, Hernádszurdokon, Kecskeméten, Nyíregyházán, Oszláron, Pécsett, Százhalombattán, Szegeden, Szolnokon és Szombathelyen.Jelezték, hogy a meteorológiai előrejelzés alapján a következő napokban jelentős változás nem várható, csak azokon a helyeken lehet minimális javulás, ahol a szél megélénkül. A közleményben felhívták a figyelmet arra, hogy a légszennyezettség különösen veszélyes…
Tovább olvasomCímke: szmog
Végre kiderült, mik azok a kütyük a levegőben
Sokaknak feltűnhetett, hogy a város különböző pontjain a forgalmas utaknál lévő oszlopokon új eszközök jelentek meg Szolnokon. De vajon mik ezek a kütyük, mit figyelnek meg velük? Nos, ezek levegőminőség-érzékelők. Szolnok ugyanis egy programban vesz részt, „A levegőminőség javítása nyolc régióban a levegőminőségi tervek végrehajtásának elősegítésével” elnevezésűben. Ennek révén járulnak hozzá a város levegőminőségének, forgalmának javításához. A projekt az egyik legjelentősebb környezetvédelmi probléma megoldását, a levegőminőség javítását célozza 10 magyar településen. Ezt többek között emissziós adatbázisok fejlesztésével valósítja meg – közölte Szolnok hivatalos oldala. A LIFE-IP HungAIRy projekt keretében Szolnokon…
Tovább olvasomMindössze 25 óriásváros felelős a világ üvegházhatású gázkibocsátásának több mint feléért
Mindössze 25, döntően Kínában lévő megapolisz a felelős a világ városi üvegházhatású-gázkibocsátásának több mint feléért – írja egy friss elemzés alapján az atv.hu. A Frontiers in Sustainable Cities című folyóiratban publikált tanulmány készítői 53 ország 167 városának emissziós adatait összevetve megállapították, hogy 23 kínai város, köztük Sanghaj, Peking és Hantan, valamint Moszkva és Tokió a felelős az összkibocsátás 52 százalékáért. Az elemzésben kínai, indiai, amerikai és európai uniós városok voltak túlsúlyban a globális kibocsátáshoz való nagyobb mértékű hozzájárulásuk miatt. A fejenkénti kibocsátás tekintetében ugyanakkor az európai, amerikai és ausztrál városok jelentősen…
Tovább olvasom