Természetesen ez is EU-s pénzből született meg. De ha lehet fák nélküli lombkoronasétány, ez már igazán semmiség. A Nyírségben is sikerült egy igazi látványosságot összehozni uniós pénzből, kár, hogy negatív értelemben.
Azért a csúcs így is a fürödni tilos tábla, amit igen könnyű betartani egy csontszáraz mederben.
A részletekről Hadházy Ákos képviselő számolt be, képekkel illusztrálva.
“Újabb hungarikum EU-s projekt: VÍZ NÉLKÜLI CSÓNAKÁZÓ TÓ FRISSEN ELKÉSZÜLT TURISZTIKAI FEJLESZTÉSE Máriapócson. Az 1,8 milliárd forintos „Nyírség turisztikai kínálatának integrált fejlesztése“ programból szerencsére „csak“ 20 milliót költöttek az alábbi „fejlesztésekre“:
– két darab, már meglevő fahidacska deszkáinak és korlátjának cseréje;
– 1db 15 nm-es, napelemes budi;
– akadálymentes parkoló, ami nehezen értelmezhető, ha tudjuk, hogy amúgy a terület földúton közelíthető meg;
És hogy mi történt a vízzel? A vízutánpótlás hiánya és a lecsökkent talajvízszint miatt már régóta veszélyben volt az attrakció. Az utóbbi időben úgy tartották fent valamennyire, hogy a mellette levő, vízutánpótlással még úgy-ahogy rendelkező tóból szivattyúzták át vizet ebbe a tóba. Csakhogy az áram nagyon megdrágult és a szivattyúzás éves költsége 700 ezerről 6 millióra emelkedett volna a tavat üzemeltető vállalkozónak, így ő felmondta a szerződést, a víz meg elillant…
De hiába száradt ki a tó, az EU-s pénzt már megnyerte a falu, így nem volt mit tenni, „ha már megnyerték a pénz, akkor el kell költeni“ alapon megcsinálták a kb. egymillió forint/nm áron a napelemes budit…
Persze ha lenne víz a tóban, akkor sem lenne vidám a projekt, csak éppen egy szokványos szomorú közbeszerzés: méregdrága, egyetlen ajánlatból kiválasztva, szinte fillérre pontosan a becsült összegért.
Végül idemásolom a projekt teljes címét, olyan szép: „A Nyírség turisztikai kínálatának integrált fejlesztése – Örökségturisztikai és aktív turisztikai hálózatok, termékcsomagok fejlesztése a Nyírségben“
Ígérjük, nem fogunk benne fürdeni mostanában.