Az állatok védelmét szolgálná élete további részében a világ legjobb mellúszója

Rózsa Norbert olimpiai bajnok is csatlakozott Kiss Norbi Kápolnai Macskaárvaházához. „Korábban arra tettem fel mindent, hogy olimpiai bajnok legyek, a hátralévő életemet viszont annak szeretném szentelni, hogy a gyengék, a kiszolgáltatottak és az állatok védelmét szolgáljam ebben a nagyszerű közösségben” – fogalmazott Rózsa Norbert világ- és olimpiai bajnok mellúszó a heves megyei Kápolnán, Kiss Norbert világ- és sokszoros Európa-bajnok autóversenyző állatvédelmi központjában a Macskaárvaház Alapítványnál. A macskák mentésével és természetvédelemmel foglalkozó civilszervezet karácsony előtti összejövetelén, ahol az aktivisták fenyőfák kivágása helyett fenyőfákat ültettek, madáreledelt helyeztek ki a környék fáira, Kapics…

Tovább olvasom

Az állatvédő Varga Judit esete a “sonkamesterrel”

Magyarország kormányának állatvédelmi felelőse, Varga Judit Igazságügyminiszter egy “sonkamesterrel” pózol egyik legutóbbi facebook bejegyzésében. Vegán aktivisták egy mémmel hívták fel az állatvédelem ügyeivel egyre többet foglalkozó miniszter asszony figyelmét arra, hogy az őt körülvevő sonkák valódi neve: megkínzott, meggyilkolt állatok. Kovács Attila vegán aktivista elmondta: nagyon fontos, hogy mindenkiben tudatosítsuk, hogy az állatvédelem nem korlátozódhat egyes állatfajok iránt szentimentális szeretetre és törődésre, hiszen például egy malacot és egy kutyát intelligenciában, idegrendszeri fejlettségben semmi nem választ el egymástól. Így Kovács szerint “sonkák” és “sonkamesterek” mellett pózolni egy magát állatvédőnek tartó politikusnak…

Tovább olvasom

Parlagi sast mentettek megyénkben

Parlagi sas fiókát engedtek szabadon – írta bejegyzésében a Hortobágyi Nemzeti Park Igazgatósága. A napokban Tiszaszőlős és Tiszaderzs között a helyi vadőr egy kimerült, átázott parlagi sast talált, melyet az út mellett a gázolás veszélye fenyegetett. A Természetvédelmi Őrszolgálat és önkéntesek segítségével a nemzeti park Górés tanyájára került a ragadozó. A pár nap után felerősödött, teljesen egészséges hím sasfióka egyedi jelölő gyűrűzést követően a befogáskor segítséget nyújtók jelenlétében élőhelyén szabadon lett engedve. A parlagi sas Magyarországon fokozottan védett, természetvédelmi értéke 1 000 000 forint. képek forrása: Hortobágyi Nemzeti Park Igazgatóság Facebook oldala

Tovább olvasom