A hetedikesek számára készült irodalom munkafüzet már a borítólapját tekintve sem sikerült a legtökéletesebbre. Kölcsey Ferenc testtartását ugyanis rendkívül sokan félreértették, így végül lecserélték a képet. Ahogy a 444.hu megírta, “nem fasza többé” a munkafüzet. Lecserélte az Oktatási Hivatal a hetedikes irodalom munkafüzet borítóját, amin Ferenczy István Kölcsey-szobra volt látható: a szobor antik költőként, tógában ábrázolja a Himnusz íróját, kezében… …egy papirusztekerccsel. Az új címlapon is van tekercs, de Franz Eybl litográfiáját sokkal nehezebb félreérteni, mint a szerencsétlen szögből fotózott szobrot. Legalább az, akinek a régi van meg, gyönyörködhet még benne.…
Tovább olvasomCímke: irodalom
Irodalmi pályázatot hirdet a karcagi Déryné
Irodalmi pályázatot hirdet a karcagi Déryné Kulturális, Turisztikai, Sport Központ és Könyvtár. A pályázat a „Szép vagy alföld, legalább nekem szép!” címet kapta, célja az emlékezés az ifjúság költőjének, Petőfi Sándor születésének 200. évfordulójára és az alföld szépségének, az alföldi ember és a táj kapcsolatának irodalmi bemutatása. A pályázatra minden 14-19 év közötti, karcagi középiskolás jelentkezhet, egy pályázó maximum 2 művet küldhet be a pályázatra.Egy mű maximális hossza 4 gépelt oldal lehet. A sikeresen szereplő alkotások szerzői közül többen pénzjutalomban, oklevélben, különdíjban és ajándékcsomagban részesülnek. A zsűrizést független, irodalmárokból és…
Tovább olvasomKét kultúra metszéspontjában – Ahmed Amran, szolnoki író
Ahmed Amran 1966-ban egy 200 lelkes jemeni faluban született. A pici hegyi falut (ahogy egy interjúban jellemezte) még a térképek sem jegyzik, a legközelebbi város több mint 3 órányira volt a településtől, amit teve- vagy szamárháton lehetett megtenni. A faluban nem volt iskolaszerű oktatás, így ritkaságszámba ment, ha valaki tudott írni és olvasni. Ahmed Amran a helyi vallási vezető segítségével megismerkedett a betűkkel és öt-hatéves korára már folyékonyan olvasott, később írt is. A kis, világtól elzárt faluban kevés munka akadt, így a legtöbben messzi vidékekre utaztak, ahonnan csak évek múltán…
Tovább olvasom