Ilyen országban élünk, hiába az elképesztő korrupciós ügyek, Völner, Boldog és Simonka utódai is simán nyertek

A Fidesz számára is vállalhatatlan politikusok helyére érkezők mind nyertek egyéni mandátumot, néhányan egészen fölényesen. Magyarországon jelenleg nem számít kirívó problémának, ha egy párt katonáinak gyanús milliárdos, netán bizonyított korrupciós ügyei vannak. Íme az ismertebbeken kívül néhány egyéb példa. „Most áprilisban van esélyünk rá, hogy leváltsuk ezeréves történelmünk legkorruptabb kormányát” – ez volt az ellenzék legtöbbször elhangzó üzeneteinek egyike az április 3-ai választások előtti kampány során. Pedig legalább a Borkai-ügy óta már biztosan lehet tudni – a győri polgármester a helyi közbeszerzések állandó nyerteseivel „ringatózott” az Adrián –, hogy simán győzhet egy…

Tovább olvasom

Orbán a 2010-es győzelmi beszédjében, “megbukott a hatalommal visszaélő oligarchák rendszere” kifejezést használt

Eltelt tizenkét év és most egy ilyen rendszer aratott óriási győzelmet, csak ez már nem zavarja, hiszen ő vezérli. Érdemes végigolvasnunk, hogyan fogalmazott 2010-ben, első kétharmados sikerekor és láthatjuk, mekkorát fordult azóta a világ. A 444.hu nézett vissza kicsit a magyarországi választási történelemben. Ugye mi is érezzük az elképesztő pálfordulást az ellenzékből és kormányoldalról kimondott szavak és tetteket látva? „Magyarország a mai napon megerősítette a demokrácia melletti elkötelezettségét, helyét Európában és az Európai Unióban. Köszönet mindenkinek” – mondta Orbán Viktor 2010. április 25-én, a választás akkor még létező második fordulójának…

Tovább olvasom

Nagyot nyert a Fidesz és a Mi Hazánk, porrá zúzták az ellenzéket, kettészakadt az ország

Úgy tűnik, Márki-Zay Péter személye nem volt éppen jó választás az ellenzéki összefogás vezetésére, kizárólag Budapesten akartak az emberek látványosan kormányváltást. A Mi Hazánk óriási sikert elkönyvelve bejutott a parlamentbe, az ellenzék pedig két, nagyon szűk győzelem mellett minden vidéki körzetet elbukott, nagy többségét látványos vereséggel. 1. Budapesten az ellenzéknek lehetne kétharmada, az országban a Fidesznek lett A mostani választásokon folytatódott, és tovább erősödött az a tendencia, hogy a főváros lakói teljesen máshogy látják a kormánypártok teljesítményét, és mást támogatnának, mint az ország többi részén élők. Míg 95 százalékos feldolgozottságnál…

Tovább olvasom