Orbán Viktor bejelentette, hogy 15 százalékkal emelkedni fognak jövőre a nyugdíjak, azonban az LMP szerint egy sor másik, nagyon fontos bejelentés elmaradt.
Ilyen például a közalkalmazottak, a pedagógusok, a szociális dolgozók, a kórházi dolgozók béremelése. A nyugdíjak emelése nem fedezi az infláció hatásait, összességében romlani fog az idősek helyzete, ha a nyugdíjak reálértékét nézzük, mondta Kanász-Nagy Máté a mai sajtótájékoztatóján. Az LMP szerint, ha a kormány az Európai Unióra vár, akkor a közalkalmazottak béremelése január elsejétől biztosan nem fog tudni megvalósulni, emiatt a párt inflációkövető béremelést követel a közszférában azért, hogy ne legyenek rosszabb helyzetben, mint voltak idén.
Ezt követően az uniós támogatásokról beszélt az LMP politikusa, aki elmondta, hogy a támogatások járnak Magyarországnak, hiszen ez nem a segély, ezt nem rászorultsági alapon osztják ki, hanem az Európai Unió tagországai részesülnek a forrásokból. Kanász-Nagy szerint ha megnézzük, hogy Magyarország mit ad az európai közösségnek azzal, hogy megnyitotta a piacait, hogy beengedte a külföldi nagyvállalatokat, azt látjuk, hogy nem is magas ár, amit nekünk fizet az Unió.
Az LMP szerint a most bejelentett megállapodással Magyarországon ismét a nagyvállalatok, a multinacionális cégek nyertek. Egy olyan klasszikus EU-s kompromisszum született, amivel a nagytőke járt jól, hiszen hazánk gyakorlatilag kivételt élvez a globális minimumadó alól, tehát az itt lévő multinacionális cégeknek nem kell többet fizetniük, nagyobb közterheket viselniük- ismertette a megállapodás eredményét a zöldek képviselője. Azt is hozzátette, hogy a magyar munkavállalóknak továbbra sem fognak olyan béreket fizetni, mint egy osztrák vagy német munkavállalónak, hasonló munkakörért. Így maradnak az alacsonybérek, marad az alacsony közteherviselés, ráadásul ezek a cégek a környezetvédelmi szigorú szabályokat sem kell betartaniuk, hiszen a kormány szisztematikusan építette le a környezetvédelem rendszerét. Ezek a cégek a környezetszennyezést itt hagyják, a profitot pedig kiviszik külföldre.
Kanász-Nagy szerint fontos feladat, hogy az EU-s források a multinacionális cégek révén ne vándoroljanak vissza a centrumországokba, ezeket a pénzeket itt kell tartani Magyarországon. Magyarország továbbra is a nagyvállalatok számára adóparadicsom maradt, miközben a kormány a közszférát és a hazai kis- és középvállalatokat elhanyagolja. Ez az LMP szerint a nagyvállalatok teljes kiszolgálása, szemben a magyar emberek érdekeivel. A zöldek alternatívát kínálnak, a környezetvédelmi szabályok betartásával, szennyező cégeket megadóztatásával, állításuk szerint ugyanis a szennyezést vissza kell szorítani, a nagyvállalatok helyett pedig a hazai vállalkozásokat kell támogatni. – zárta sorait az LMP képviselője.