Rekordmennyiségű búza gyűlt össze megyénkben

Idén tizenkettedik alkalommal hirdette meg a Magyarok Kenyere Alapítvány, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) és a Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Szövetsége (MAGOSZ) a Magyarok Kenyere – 15 millió búzaszem programot. Az egész éven átívelő programban Magyarország teljes területéről és a Kárpát-medence magyar lakta településeiről ajánlanak fel búzát a gazdálkodók a rászoruló magyar gyermekeket segítő szervezeteknek – határainkon innen, de a határainkon túl is. Az összegyűjtött búza egy részét liszt, a másik részét pedig kenyér formájában osztják szét a rászoruló magyar gyermekeket segítő szervezetek támogatására. Az idei évben rekordmennyiségű gabonát ajándékoztak…

Tovább olvasom

Még tovább drágul a kenyér októberben

Magyarországon mérték az unió legmagasabb élelmiszerinflációját augusztusban az egy évvel ezelőttihez képest: a kenyér, a hús, a sajt és számos alapvető élelmiszer nálunk drágult a legjobban. A kenyér ára messze nálunk drágult a legnagyobb ütemben: az Eurostat adatai szerint augusztusban 66 százalékkal volt drágább a kenyér, mint egy évvel ezelőtt. A második helyezett Litvániában csupán fele ekkora volt a kenyérár-emelkedés. A Magyar Pékszövetség elnöke az RTL híradónknak azt mondta: “a kenyérárak tovább drágulnak, ugyanis a lisztár emelkedés még nem állt meg.“ A liszt ára háromszorosára emelkedett, emellett nagyon nagy mértékben nőttek az energiaárak, a…

Tovább olvasom

Miért csak itt van ekkora “háborús infláció”? Messze magasan hazánkban drágult a legjobban a kenyér

A többi európai országban nincs háborús infláció? Magyarországon 66%-kal nőtt a kenyér ára egy évvel ezelőtthöz képest, ezzel abszolút csúcstartók vagyunk az egész kontinensen. Összehasonlításképpen a második legrosszabb helyzetben levő országban a drágulás 33%. Kinek mit intézett a kormánya. Kiugróan drágult augusztusra a kenyér Magyarországon, az Eurostat friss összesítése szerint az EU-tagok közül messze nálunk lett drágább az előző évi helyzethez képest. Az Eurostat cikke szerint múlt hónapban az EU-ban átlagosan 18 százalékkal volt drágább a kenyér ára, mint 2021 augusztusában (2021 és 2020 augusztusa között 3 százalék volt a növekedés.) Megjegyzik…

Tovább olvasom

Tavalyhoz képest máris 50%-kal drágább a kenyér, de az igazi áremelés még csak most jön

Ha valaki valóban 10%-nak hiszi az inflációt hazánkban, kicsit nézzen utána az alapvető élelmiszerek mennyibe kerültek bő egy évvel ezelőtt és mennyibe kerülnek most. Sokkoló lesz, bár, aki rendszeresen jár boltba, kizárt, hogy ne érzékelte volna, milyen szinten elszabadultak az árak. A gond, hogy a java még csak most jön. Sajnos már nincs kampányidőszak, a rózsaszín szemüveg lekerült, mindenki a saját bőrén érzi és nyáron még inkább fogja érezni, hogy nagyon nincsenek rendben a pénzügyek. Csaknem 50 százalékkal drágább már most a kenyér, mint amennyibe tavaly ilyenkor került, ugyanez a…

Tovább olvasom

Akár 800 forintig is felkúszhat a kenyér ára nyáron

Brutális drágulás várható, miután a gabora ára megduplázott az ukrán-orosz háború miatt. Az orosz-ukrán háború miatt jelenleg 15-20 millió tonna gabona hiányzik a piacról, ami hatással van a világpiaci árakra – mondta Lakatos Zoltán, a Hajdú Gabona Zrt. elnök-vezérigazgatója a Debrecen Televíziónak. A szakember azt is elmondta, a búza tonnánkénti ára jelenleg 130 ezer forint felett van, ami a kétszerese a tavaly júliusi árakhoz képest. Mindez a liszt árára is hatással van, míg tavaly nyár végén 85-90 forint volt a kilója, most 160 forint. Júliusban ráadásul Lakatos szerint egy újabb 60…

Tovább olvasom

Ez csúnya lesz: nyár közepétől jöhet a 800 forintos kenyér

Az infláció és a háború együttes hatása, Magyarországon két hónapon belül nyolcszáz forint körüli értékre emelkedik a kenyér, legalábbis erre számítanak a szakemberek. Az orosz-ukrán háború miatt jelenleg 15-20 millió tonna gabona hiányzik a piacról, ami hatással van a világpiaci árakra – mondta Lakatos Zoltán, a Hajdú Gabona Zrt. elnök-vezérigazgatója a Debrecen Televíziónak. A szakember azt is elmondta, a búza tonnánkénti ára jelenleg 130 ezer forint felett van, ami a kétszerese a tavaly júliusi árakhoz képest. Mindez a liszt árára is hatással van, míg tavaly nyár végén 85-90 forint volt a…

Tovább olvasom

A Fidesznek köszönhetően lassan a kenyér is luxuscikk lesz

Az ultragazdagok valóban meg sem érzik az áremelkedést, ami az utóbbi egy évben feltűnően megnehezíti életünket. Egy átlagos, bérből és fizetésből élő családnak igenis komoly gond, hogy már aranyárban mérik a kenyeret és az alapvető élelmiszereket is. Kipukkadt a “Magyarországon nincs infláció” lufi, már nem lehet tovább a szőnyeg alá söpörni a kormány tehetetlenségét. A részleteket László Norbert önkormányzati képviselő osztotta meg a Facebookon. Érdekes olvasmány, rengeteg igazsággal. Van még, aki nem látja, mekkora szakadék tátong a NER-féle gazdagság és az ország lakosságának döntő többségét adó szegényebb emberek között? “A…

Tovább olvasom

Tovább drágul a kenyér, a 400 forintot is meghaladhatja az ára

A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) legutóbbi, szeptemberi inflációs jelentéséhez kapcsolódó fogyasztói átlagártáblázata szerint a fehér kenyér kilója 399 forinttal már szeptemberben is nagyon közel került ahhoz, hogy átlépje a 400 forintos határt, azóta pedig valószínűleg már át is lépte azt. Ez ugyanakkor nem a csúcs, a következő időszakban még tovább drágulhat a kenyér – írja a Portfolio. Septe József, a Magyar Pékszövetség elnöke az Indexnek arról beszélt, hogy az előrejelzések további búzaár-emelkedést irányoznak elő, a KSH szerint pedig a sütőipari alapanyagok önmagukban is jelentősen drágultak. Szeptemberben az előző év azonos…

Tovább olvasom

Elképesztő: hamarosan 400 forintnál is többe kerülhet a kenyér

A gabonatőzsdei rekordok és a feldolgozóipar költségemelkedése miatt őszre akár négyszáz forint feletti kenyérárral is szembesülhetünk – írja a Népszava. Lakatos Zoltán, a Magyar Pékszövetség alelnöke szerint az idei, rendkívül magas gabonaárak óhatatlanul megjelennek a liszt, illetve a sütőipari termékek árában. Mint mondta, a malomipar augusztusban már emelte a liszt árát, de szeptemberben újabb drágulásra számítanak. A költségnövekedést főleg a kisebb pékségek sínylik meg a Népszava szerint, az 1100-1150-ről az utóbbi években 900-950-re csökkenő számuk pedig még tovább eshet. Lakatos Zoltán szerint könnyíthetne az ágazat helyzetén, ha a kenyér is bekerülne a kedvezőbb,…

Tovább olvasom