Ezt az orvoskamara titkára ismerte el. Az elmúlt hetekben rengeteget olvashattunk arról, milyen égető gondok vannak a közkórházakban, a helyzet folyamatosan tovább romlik, csak már nem verik nagydobra, inkább igyekeznek csendben bezárogatni, amit be lehet. „A kecskeméti, majd a szegedi urológiai ellátás ellehetetlenülése mellett recseg-ropog a közellátás teljes rendszere. Csendesen szűnnek meg, zárnak be meghatározatlan időre osztályok, részlegek, műtők” – olvasható Svéd Tamás, a Magyar Orvosi Kamara (MOK) titkárának szerdai, Sodródva lendületlenül című bejegyzésében. Svéd az egészségügyben tapasztalható szakemberhiányt a következő okokkal magyarázza. Amik szerinte ráadásul „többfélék és szaporodnak”. A közellátás szerinte sok,…
Tovább olvasomCímke: kórházak
Az összes kórházát felújítja és kibővíti 2040-ig… Bécs – és Szolnokkal ellentétben elegendő orvos is van bennük
Nyugati szomszédunknál valahogy nemcsak a magánegészségügy intézményei érdemelnek óriási szeletet a pénzekből. De mint tudjuk, Ausztria is a hanyatló nyugat része és csak utánunk kullog az egészségügyi ellátásuk. Igen, ott még van ilyen. Történetének legnagyobb kórházfelújítási programjába kezd Bécs, 2040-ig a Bécsi Kórházszövetség összes kórházépületét felújítják és kibővítik. 2030-ig összesen 3,3 milliárd eurót fordít erre a célra a város. Noha a bécsi egészségügyi rendszer orvosi, személyzeti és technikai szempontból magas nemzetközi színvonalat képvisel, a kórházépületek egy része több mint száz éves. Annak érdekében, hogy a bécsiek 2040-ben is csúcsminőségű orvosi…
Tovább olvasomMiért nem látunk semmit abból a 600 milliárdból, amit állítólag a kormány az egészségügyre költött?
Állami egészségügyi intézmény Magyarországon, 2022-ben. A legnagyobb probléma, hogy ez közel sem egyedi eset, hazánk kis túlzással bármelyik állami fenntartású kórházában készülhettek volna a képek. A propaganda természetesen mást mond, élén a felelős miniszterrel, de akinek volt az utóbbi években dolga bármelyik közkórházban, tudja, hogy az csak szemfényvesztés. Adódik is a kérdés, hogy vajon hol és kiknél landolt az a 600 milliárd forintnyi EU-s pénz, amit az Orbán-kormány az egészségügy fejlesztésére kapott? Hadházy Ákos is keresi a választ a Facebookon. “Néhány kép a 21. századi magyar egészségügyről. Egy honfitársunk készítette…
Tovább olvasomA kormány 4,6 milliárdot von el a kórházaktól, a TEK pedig 7 milliárdot kap – látható a fontossági sorrend
Kevesebb pénz jut a Magyar Falu Programra is, de a legjobban a kórházakat rövidítik meg Orbánék legújabb rendeletükben. A TEK azonban tovább dőzsölhet a plusz pénzekben. Mintegy 9 milliárd 848 millió forint átcsoportosításáról döntött a kormány – derült ki a Magyar Közlönyben megjelent határozatból. Ezek alapján a legnagyobb összeggel az Országos Kórházi Főigazgatóság költségvetését rövidítették meg, onnan 4 milliárd 670 millió forintot vontak el. Emellett kevesebb pénz jut a Magyar Falu Programra (1 milliárd 307 millió forinttal), míg a kötött segélyhitelezésre 1,6 milliárd forinttal jut kevesebb. Fontos változás, hogy a Gazdaság-újraindítási Alapból…
Tovább olvasomÍtéletet hoztak, hogy nem lehet kitiltani a kórházakból a sajtót, azóta Orbán írt egy rendeletet, hogy mégis
Ha valakinek eddig kétségei lettek volna arról, hogyan működik a Fidesz jelenlegi kormányzása, annak elég ezt az egyetlen dolgot megnéznie. A járvány kitörése óta a sajtót kitiltották minden kórházból, így hazánkban nem lehetett hitelesen bemutatni, hogyan zajlik a kórházi munka a Covid-osztályokon. Szerdán a bíróság kimondta, jogellenes a kitiltás, pénteken Orbán Viktor azonnal hozott egy új rendeletet, hogy de, mégis kitiltható a sajtó. Sakk-matt, így zajlik ez nálunk. Máris reagált a kormány a Fővárosi Törvényszék szerdai döntésére, miszerint a Kásler Miklós vezette Emberi Erőforrások Minisztériumának nincs joga arra, hogy a koronavírus-járvány…
Tovább olvasomBírósági ítéletben mondták ki, hogy az Emmi jogtalanul tiltotta ki a sajtót a kórházakból
Az ítélet szerint a kórházak vezetőinek hatásköre arról dönteni, kit engednek be, nem pedig a minisztériumé. Nem tilthatta volna ki az Emberi Erőforrások Minisztériuma a sajtónak az állami médián kívüli részét a kórházakból – mondta ki a Fővárosi Törvényszék. A Telex írt az ítéletről, amely szerint az Emminek nem tartozott a hatáskörébe ilyen döntés. A minisztérium ugyanis csak irányítási jogot gyakorol a kórházak felett, az újságírók kérelmének elbírálása az intézmények vezetőinek feladata lett volna. Vagyis az ítélet nem azt jelenti, hogy mostantól dolgozhat a média a kórházakban, hanem azt, hogy erről az intézményvezetőknek…
Tovább olvasomTeljes központosítás: a kormány éppen most szünteti meg a városi kórházak pénzügyi önállóságát
Természetesen ismét mindent villámgyorsan, még a választások előtt le kell zavarni. Több tucat városi kórház érintett, nem meglepő módon a közmédia nemigen reklámozta az újabb központosító lépést, pedig heteken belül megtörténik. Minden ismét nehezebb lesz, mint eddig. Decemberig, de legkésőbb januárra szinte valamennyi városi kórház elveszti gazdasági önállóságát – írta szerdai reggeli cikkében a Népszava. A lap szerint az „integrációval” körülbelül hatvan-hetven kórház gazdasági, közbeszerzési és személyügyi, valamint informatikai feladata kerül a megyei, illetve a fővárosban a centrumkórházakhoz. A cégtábla ugyan marad a kórház homlokzatán, és lesz főigazgatója is, de gazdasági,…
Tovább olvasomIsmét fokozódott a katonai jelenlét a kórházakban
2020 tavasza óta megszokhattuk, hogy a kórházban mindennapos látvány a katona. Ismét több kórházban segítenek a katonák – közölte a Honvédelmi Minisztérium (HM) hétfőn a Facebook-oldalán. Mint írták, a Magyar Honvédség számára kiemelten fontos a magyar állampolgárok biztonsága, ezért felkérés alapján, hétfőtől a katonák ismét segítséget nyújtanak az egészségügyi intézmények dolgozóinak a szakképesítés nélkül ellátható logisztikai feladataikban. A honvédség az ország különböző pontján 23 kórházban mintegy 83 katonával segíti az egészségügyi dolgozók munkáját – közölte a HM. (Alfahir.hu)
Tovább olvasomCsodatevő Fidesz: óriási a kórházak tartozása, kilenc hónapja nem fizetnek a beszállítóknak
Negyvenhat milliárdnyi tartozást halmoztak fel, de mint tudjuk, dübörög a gazdaság, sosem látott mértékű a gazdasági növekedés. A kórházak meg oldják meg, ahogy tudják. Közel 9 hónapja nem fizetnek a magyar kórházak a beszállítóiknak, július végére 46 milliárd forintnyi tartózást szedtek össze a magyar kórházak és háttérintézményeik, írja a napi.hu a Magyar Államkincstár adatai alapján. Mint írják, a jelentős kilengések mellett átlagosan havi 5,4 milliárd forinttal gyarapodott az adósság, a kórházak a tavaly novemberi adósságkonszolidáció óta lényegében nem fizetnek a beszállítóknak. Az Orvostechnikai Szövetség főtitkára szerint ez azt jelenti, hogy a cégek…
Tovább olvasom