Aztán ha már a Fidesz-kormány rátette kezét az igazán jelentős fürdőkre, akár koncesszióba is lehetne adni őket. Akár 35 évre is, mint ahogy láttunk erre már példát. Mit szólnak ehhez az önkormányzatok? Szimplán a rezsiszámlákba nem szeretne besegíteni az állam? Az állam átvenné a fürdőket, azzal az indokkal, hogy az amúgy is sanyargatott önkormányzatoknak nincsen elég pénzük az energiaszámlákra, és ha úgy alakul, akár koncesszióba is lehetne majd őket adni – írja a Telex. A lap értesülései szerint a Nagy Márton gazdaságfejlesztési miniszter nevével fémjelzett növekedési és versenyképességi kabinet most azon…
Tovább olvasomCímke: államosítás
Úgy fest, nem lesz a vízmű az államé
Egy kvázi államosításba kezdett a Fidesz a vízművek állami tulajdonba vételével. Nagyon sok önkormányzat nem adta oda a rendszerét Orbánéknak és úgy tűnik, a folyamat mostanra meg is feneklett. Mostanáig az érintett önkormányzatoknak mindössze 30 százaléka egyezett bele abba, hogy a tulajdonában lévő vízközmű-szolgáltatók vagyonát átruházza a Nemzeti Vízművek Zrt.-re (NV) – írja a Hvg.hu a Települési Önkormányzatok Országos Szövetsége (TÖOSZ) adataira hivatkozva. A lap szerint ez arra utal, hogy megfeneklett az a törekvés, amelynek keretében megpróbálták a szolgáltatókat állami ellenőrzés alá vonni. A lap emlékeztetett, hogy a tárgyalások folyamán Budapest, Szeged, Pécs és…
Tovább olvasom“A Fidesz most felméri, a következő évben pedig államosítja is a szakrendelőket”
A DK politikusai szerint a kormánypárt szándéka több, mint egyértelmű, tiltakozni kell az ellen, hogy Orbánék a szakrendelőket is államosítsák. Az államosítás után pedig nagyon gyakran következik az újra magánkézbe adás, csak akkor már a számukra megfelelő embereknek. Két kispesti DK-politikus tiltakozott a szakrendelők – kormányzati részről még nem eldöntött – államosítása ellen. Arató Gergely, a kerület országgyűlési képviselője felidézte: a múlt héten 18 órán át vitatkoztak a Parlamentben az egészségügyi törvény módosításáról, követelték, hogy mondja ki a kormány, mi a szándéka a szakrendelőkkel, de a kormányzati illetékesek csak tereltek…
Tovább olvasomHatalmas vízáremelésre készüljünk? Miért akarják Orbánék az összes vízművet államosítani?
Lehetetlen helyzetbe hozták a regionális vízműveket az utóbbi években. A kormány most ezek államosítását “ajánlotta fel” az önkormányzatoknak. De ilyesmit már láttunk, államosítás, majd némi varázslat után máris Mészárosnál, vagy valamelyik más NER-lovagnál kötne ki. Onnantól pedig máris jöhet a vízár emelése, ami most még tilos. Félelmetes jövőkép. A részletekről Hadházy Ákos megválasztott képviselő számolt be a Facebookon. “Felháborító és sunyi eljárás: a Tiszamenti Regionális Vízművek sorra mondja fel a szerződéseket azokkal a háztartásokkal, ahova egy akármilyen kis mikrovállalkozás be van jelentve. Ezeknek a háztartásoknak ezentúl közületi szerződést kell kötniük,…
Tovább olvasomÁtvenné az állam a veszteségesen működő víziközmű cégeket – videó
Vajon még mit nem vesznek magukhoz a Fidesz-vezetésű kormányzás ideje alatt? Bár most már végre kezdik látni, hogy egyrészt a jelenlegi rendszer fenntarthatatlan, másrészt az üzemeltetésnek komoly költségei lesznek. Kellett pár év, mire kapcsoltak, hogy az ilyen rendszerek működtetéséhez pénz is kellene. De hát ott lesz majd nyilván a B-terv, hogy egy-két éven belül kiadják Mészárosnak, vagy valamelyik másik NER-lovagnak és máris magántulajdon lett az állami tulajdonból, csak éppen már “a megfelelő embernél”. Ugyanakkor az állami üzemeltetetés előnyeit sem látják mindenhol igazoltnak, például Sződligeten a múlt héten háromszor volt csőtörés…
Tovább olvasomÁllamtitkár: az önkormányzati rendelők is állami fenntartásba kerülhetnek
Megint egy központosítás a Fidesztől. Félő, hogy ez is annyira “beválik” majd, mint az eddigiek. Nem kizárt, hogy az előttünk álló évtized a járványok évtizede lesz, amire fel kell készülni – mondta az Infostart.hu szerint Takács Péter, a Belügyminisztérium egészségügyért felelős államtitkára a 16. Országos Egészséggazdaságtani Konferencián, hozzátéve, hogy van mire építenünk. Az egészségügyi ellátórendszer, főleg a fekvő beteg része szétaprózódott, széttöredezett, de a háziorvosi rendszer is nagyon inhomogén, márpedig arra van szükségünk, hogy azokat az ellátásokat tartsuk lakosságközelben, amelyeknek valóban ott a helyük, és ezeket megfelelő minőségben tudjuk a lakosság számára…
Tovább olvasomMegy az adok-kapok: 12 milliárd dollár értékben ragadtak repülőgépek az oroszoknál, az állam ráteheti a kezét
Elég komoly esélye van annak, hogy nyugati tulajdonosaik soha nem kapják már vissza ezeket a repülőket és más, Oroszországban ragadt tulajdonaikat. Az Ukrajna ellen indított háború kitörése óta több száz nyugati cég közölte, hogy végleg vagy átmenetileg, de felfüggesztik tevékenységüket Oroszországban. Válaszul Vlagyimir Putyin már jelezte, hogy akár a távozó nyugati cégek eszközeinek államosítása is elképzelhető válaszlépésként. A legnagyobb értékű nyugati eszközpark pedig alighanem a repülőgépekből állhat: a New York Times friss összeállítása szerint ugyan számos nyugati cég szeretné az orosz légitársaságoknak lízingelt repülőgépeit visszakapni, az orosz hatóságok eltökéltek abban, hogy a gépeket…
Tovább olvasomItt is jöhet az államosítás? Óriási bajban a magyar távhőpiac a gázáremelkedés miatt
Mindannyiunkat érint a kérdés és súlyos gondot okozhat, ha ez egyszerűen ránk szakad. A távfűtéssel is komoly problémák lehetnek, az állam pedig ölbe tett kézzel csak vár és vár. Sokak szerint azért, mert ez a tökéletes alkalom ahhoz, hogy ezt a szektort is államosíthassák Orbánék. Több érintett szerint is az illetékes politikusok ölbe tett kézzel, de ugrásra készen várnak, hogy államosíthassák az egész szektort. Mind kormánypárti, mind ellenzéki városvezetők komoly aggodalmuknak adtak hangot, hogy a jelenlegi helyzetben három rossz lehetőség közül választhatnak. Óriásit emelkedett a gáz ára az idén, ez…
Tovább olvasom