Olcsóbbak a magyar termékek Romániában, egyre többen járnak a határ túloldalára vásárolni

Az élelmiszereket sújtó, Európában a legmagasabbnak számító 27 százalékos ÁFA, és a multikra kirótt különadók oda vezettek, hogy az utóbbi hónapokban abszurd dolgokat vehettek észre az élelmes magyar fogyasztók: a legtöbb Magyarországon gyártott termék a határ túlsó oldalán, Romániában olcsóbban szerezhető be, mint idehaza. Nem is kicsivel, a különbség gyakran eléri a 30-40 százalékot is.

Tovább olvasom

Talány: miért lehet ugyanaz a magyar szalámi itthon jóval drágább, mint a németeknél?

A konkrét példát a Pick szalámin mutatták be, ami már ősszel is másfélszer annyiba került itthon, ahol gyártják, ahhoz képest, ahova még ki is kell szállítani, Németországban, ahol a fizetések a magyar átlag többszörösét teszik ki. De hogy lehetséges ez a hihetetlen helyzet? A képlet nem is olyan bonyolult, az alap, hogy a kormány mennyit nyerészkedik rajtunk. A Pénzcentrum még tavaly ősszel írta meg, hogy miközben Németországban a Pick szalámi kilónkénti ára 6800 forintra jött ki, addig Magyarországon ugyanennyi szalámit 9700 forintért vehettünk meg. Adta magát a kérdés, hogy ha a terméket…

Tovább olvasom

A Fidesz nem tesz az élelmiszerek árának csökkentéséért, egy kormányváltás ezen is változtatna

Az ellenzéki összefogás részeként az LMP már rájött, a jelenlegi kormánynál hiába dörömböl az alapvető élelmiszerek áfájának csökkentéséért. Kormányváltás esetén azonban meg is valósíthatják tavasszal. A Fidesznek és köreinek nem luxus, más meg nem nagyon számít nekik. A párt a Facebookon tette közzé egyértelmű ígéretét. “Eddig követeltük, tavasszal megvalósítjuk az alapvető élelmiszerek áfájának csökkentésétNovemberben 7,4 százalékos volt az infláció, amivel tizennégy éves csúcs dőlt meg. Az LMP szerint ebben a helyzetben legalább az alapvető élelmiszerek árát vissza kellene fogni az áfa csökkentésével, vagyis a 27 százalékos mérték 5 százalékra mérséklésével.…

Tovább olvasom