Ha a 15 évvel ezelőtti összegekhez hasonlítjuk, rettentően elszálltak az ingatlanárak Nyíregyházán és egész Magyarországon, különösen az elmúlt bő 10 esztendőben. Országos viszonylatban Nyíregyháza a közepesen drága városok közé. Bár a 30 millió forint kipengetése azért nem éppen sima ügy egy átlagos polgárnak.
Tovább olvasomCímke: áremelkedés
Tankoljon még ma, ha jót akar: brutálisan drágulnak az üzemanyagok szerdától
A benzin ára bruttó 10 forinttal emelkedik, a gázolajé pedig 4 forinttal. Nincs megállás az üzemanyagárak emelkedésében – írja a holtankoljak.net, amit az atv.hu idézett. A lap információi szerint szerdán a benzin beszerzési ára bruttó 10 forinttal emelkedik, a gázolajért pedig 4 forinttal kell többet fizetni a töltőállomást üzemeltetőknek. Ez a változás várhatóan a kiskereskedelmi árakat is érinteni fogja, így az alábbi átlagárakra számítunk a haza kutakon szerdától: 95-ös benzin: 652 Ft/literGázolaj: 720 Ft/liter
Tovább olvasomHuszonhat éve nem látott infláció tarolja le hazánkat, az EU-ban minden más ország sokkal jobban teljesít
Magyarországon egy év alatt teljesen elszálltak az árak, az infláció szintén rekordmagasan. A gáz 124, a tojás 102, a kenyér 81 százalékkal drágult rövid idő alatt. De valahogy az EU többi tagországa ennél sokkal de sokkal kisebb inflációval és drágulással megússza a jelenlegi válságot. Ők vajon hogy csinálják, hogy a “brüsszeli szankciókat” jóval kevésbé érzik meg? Egészen elképesztő szinteken jár az inflációnk, novemberben már 22,5 százalékos volt a most kiadott adatok szerint, ez valószínűleg az EU legmagasabbja lesz, amint minden ország statisztikusai közzéteszik a saját számaikat. De ha az alapszám mögé nézünk,…
Tovább olvasomMindenhol drágul a megélhetés, de hazánkban miért ilyen durva az élelmiszerek áremelkedése?
A háború és az aszály mindenhol rányomja a bélyegét az élelmiszerárakra, de Magyarországon az átlagosnál sokkal nagyobb mértékű ez az áremelkedés, amit csak részben indokolnak az említett problémák. Miközben a bérek egy helyben toporognak, vagy csak kismértékben emelkednek. Hiába terjeszti ki a kormány egyre több alapcikkre az árstopot, sokan kapnak sokkot hetente a bevásárlókosaruk fölött, látva, mennyit drágult már megint minden. A globális élelmiszer-infláció okairól hallhattunk már eleget, ezek a világ legtöbb országát többé-kevésbé érintik – azt azonban nem magyarázzák meg, miért lóg ki Magyarország felfelé a mezőnyből. A forint…
Tovább olvasomOrbán szerint szinte megfizethetetlenek az árak, és a szankciók tehetnek erről
Nyilvánvaló, hogy a szankciós politikán változtatni kell – mondta Orbán Viktor csütörtök este a Facebook-oldalán közzétett videóban, amelyet a HVG.hu szemlézett. A miniszterelnök részt vesz az európai uniós miniszterelnökök és elnökök prágai csúcstalálkozóján, és elmondása szerint súlyos témák vannak az asztalon: lesz-e gáz, lesz-e elektromos áram az európai országok számára a következő hónapokban. A kormányfő felidézte: Magyarország korábban már kiharcolt egy mentesítést az olajembargó és -szankció alól, majd jelezte: az elmúlt napokban pedig sikerült elérni, hogy az új szankciók nem vonatkoznak sem Magyarország nukleáris energiájára, se az ország gázellátására. Orbán Viktor kitért…
Tovább olvasomKiugróan emelkednek az árak, a zöldségek és gyümölcsök lassan luxuskategóriát képeznek
Akár boltban, akár piacon vásárolunk, igencsak mélyen kell a zsebünkbe nyúlni. A paradicsomárak szálltak el a legjobban, kétharmadával drágább a csemege, mint tavaly ilyenkor. Az Agrárközgazdasági Intézet adatai szerint a fürtös paradicsom majdnem kétharmadával, 63 százalékkal drágult tavalyhoz képest. A körte 25, a kígyóuborka 24, a kaliforniai paprika pedig 16 százalékkal, számolt be az RTL Híradó. A budapesti nagybani piacon mérte a kiugró áremelkedést az Agrárközgazdasági Intézet, az év 9. hetében, de az aszály és az orosz-ukrán háború miatt tovább nőhetnek az árak, mivel többe kerül a szállítás. A Terméktanács egész…
Tovább olvasomAmiben Magyarország a listavezető az EU-ban: az áremelkedés
Az Eurostat legfrissebb kimutatása alapján tavaly júniushoz képest Magyarországon nőttek leginkább az árak – írja az atv.hu. Ez részben a gazdaság újraindításának hatásaival is magyarázható Az 5,3 %-os hazai áremelkedés kimagasló, a listán második Lengyelországban csak 4,1 %-os volt az infláció mértéke, az EU átlag 2,2 %-os, az eurozónáé pedig 1,9 %-os. Beke Károly, a Portfolio elemzője rámutatott, hogy “ami Magyarországon egy picit jobban emelte az inflációt, az egyrészt a dohánytermékek jövedéki adójának emelése, a másik pedig az, hogy júniusban már megjelentek a gazdaság újranyitásának inflációs hatásai.” „Mi azt reméljük,…
Tovább olvasom