Zsiga Melinda kétszeres világbajnoki bronzérmes kick-boxos nemrégiben Nyíregyházán járt, ahol hátrányos helyzetű fiataloknak tartott motivációs előadást. A sportoló, aki korábban testvérlapunk, a Borsod24 Két Cigány Beszélget című podcast adásában is vendégeskedett, most a diákoknak mesélt, hogy kellő kitartással van kiút a legnehezebb helyzetekből is. Látogatása után nem sokkal Budapesten egy küzdősport-gálán is bizonyította lelki és fizikai erejét, ahol súlyos sérülések ellenére is győzelmet aratott, mindezzel pedig egyfajta társadalmi kiállást is megfogalmazott a nehéz sorsú gyermekek mellett. Mindemellett a látogatás az intézmény részéről is rendkívül pozitív élményként maradt meg, az iskola…
Tovább olvasomKategória: Kiemelt
Ha éppen egyik vasútvonalunkon durván izzadunk a klíma nélküli IC-vagonokban, akkor most már tudjuk, hova lett a többi
Csak nem leszünk tőle boldogabbak. Igaz, hogy a Fidesz megmaradt propagandistái és politikusai már most folyamatosan a Tisza-kormányra mutogatnak, mert nyilván ezt a problémát néhány hét alatt meg lehetett volna oldani, ha nekik 16 év alatt csak rombolniuk sikerült. Ezekre hívta fel a figyelmet Vitézy Dávid miniszter. Ezért nincs elég működőképes IC-kocsi.
Tovább olvasomÚjra munkába állt a Nyíregyháza Spartacus csapata (VIDEÓVAL)
Meg is kezdte a felkészülést a Szpari Bódog Tamás vezetésével a következő szezonra.
Tovább olvasomTovábbra is fegyveres katonák vigyázzák a tokaji Kopasz-hegytetőt: megszólalt a honvédség
Aki az elmúlt egy évben Tokaj környékén járt, szembesülhetett azzal a ténnyel, hogy a régió egyik legnépszerűbb kirándulóhelyét, a Kopasz-hegy csúcsát katonák őrzik, a turisták elől pedig elzárták a kilátó környékét. Szerkesztőségünk megkereste a Honvédelmi Minisztériumot a terület jövőjével kapcsolatban, de csak egy szűkszavú választ kaptunk azzal kapcsolatban, mikor lesz ismét szabadon látogatható a kirándulóhely.
Tovább olvasomNegyedik éve zárva a Jósa András Múzeum — most a jövőjéről egyeztetnek
Szombaton országszerte késő éjszakáig nyitva tartanak a múzeumok, a nyíregyházi Jósa András Múzeumban azonban sötét marad: az ország egyik legrégibb közgyűjteménye negyedik éve zárva. Az intézmény 1868-ig vezeti vissza a történetét — akkor alakult meg Nagykállóban a Szabolcs megyei régészeti egylet —, mai gyűjteményében több mint egymillió tárgyat őriznek, köztük az ország legnagyobb honfoglaláskori leletegyüttesét. 2019-ben elnyerte Az év múzeuma címet; alig három évvel később, 2022 januárjában bezárt egy felújítás miatt, amely azóta sem kezdődött el.
Tovább olvasom