Leépítések egy nagy autóipari beszállítónál. Végre, év vége előtt megválasztott alpolgármesterek az egyik helyen, a saját illetményemelésükre szavazni óhajtó alpolgármesterek másutt. Női munkavállalók és vállalkozók az építőiparban. Bűzlő haltetemekkel szembesülő kirándulók. Rosszabbodó munkaerőpiaci helyzet. Problémáikkal szinte magukra hagyott, semmiről nem tehető diákok. És persze advent, karácsony, ünnep. Sok minden olyan témáról írt ezen a héten is a Budapesten túli vidéki sajtó, amelyről érdemes az egész országban olvasni.
Tovább olvasomSzerző: szabolcs24.hu
Házi dohánygyárat kapcsolt le a NAV Nyíregyháza mellett
Házi dohánygyárat találtak a pénzügyőrök Nyíregyháza közelében, a hatóság több száz kilogramm vágott dohányt és különböző berendezéseket foglalt le – közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) szerdán az MTI-vel.
Tovább olvasomKisvárosi, de hangulatos: ilyennek láttuk a szomszédos, romániai Nagykároly karácsonyi vásárát
Nemcsak Magyarországon, de a romániai Szatmár megyében is figyelnek arra, hogy a karácsonyi készülődés során hangulatba hozzák a lakosságot. Így tesznek Nagykárolyban is, amely egy tizennyolcezres kisváros, az országhatártól mintegy tíz kilométerre. Ott december 7-én nyitotta meg kapuit a karácsonyi vásár, amely egészen december 22-ig várja a látogatókat.
Tovább olvasomFeszült közbeszéd országszerte: A Magyar-Menczer vita mellett más konfliktusok is foglalkoztatták a vidéki független sajtót
Rendszeresen összegyűjtjük a vidéki független online médiumok legjelentősebb és legérdekfeszítőbb híreit. Az elmúlt héten mind a helyi, mind az országos sajtó figyelmének középpontjában a pécsi Menczer-Magyar vita állt, amely a rendszerváltás utáni magyar politikatörténet egyik legmeghatározóbb és egyben legszomorúbb eseményeként vonul be a köztudatba. A vidéki független portálok azonban számos más figyelemreméltó történetről is beszámoltak. Ezekről rövid összefoglalót találnak alább, a részletes cikkeket pedig a mellékelt hivatkozásokon érhetik el.
Tovább olvasomNyíregyházi karácsonyi vásár: fény az éjszakában
Megnyílt a nyíregyházi Kossuth téren a karácsonyi vásár, ahol kedvére hangolódhat a fiatalabb és idősebb korosztály is karácsony ünnepére.
Tovább olvasomNemcsak az épületeinkre, egészségünkre is veszélyesek az elszaporodott galambok
Elszaporodtak a galambok megyénk városaiban. Mátészalkán és Nyíregyházán ölt a legnagyobb méreteket a probléma, hiszen ezekben a városokban, a lakótelepeken és a város frekventált pontjain, több száz galamb jelenik meg egyszerre. Köztudott, hogy ezeknek a madaraknak az ürüléke különösen veszélyes, hiszen csaknem 60 féle betegséget és fertőzést terjeszthetnek.
Tovább olvasomOnline vásárlási kisokos az ünnepek és a Black Friday előtt
Az ünnepi bevásárlás öröme gyorsan rémálommá válhat, ha nem vagyunk elővigyázatosak az online térben.
Tovább olvasomTámadás alatt a Szuverenitásvédelmi Hivatal által, több független lap is kiáll az Átlátszó mellett
Ahogy az korábban sejthető volt, a független újságírás máris célpontja lett a Fidesz által létrehozott Szuverenitásvédelmi Hivatalnak. Ezt tartja elfogadhatatlannak a független média számos más szereplője.
Tovább olvasomÍgy autóznak a télen a magyarok
A hazai autósok több mint 80 százaléka csúszott már meg a jeges úton, de szerencsére túlnyomó többségük különösebb probléma nélkül megúszta az incidenst – derül ki a Chery Group megbízásából készült kutatásból. A felmérést olvasva átfogó képet kapunk arról, hogyan is ülnek a volán mögé a hazai sofőrök, és milyen praktikákat alkalmaznak a hideg hónapok idején a könnyebb, biztonságosabb és kényelmesebb autózás érdekében.
Tovább olvasomErről írt a héten a független vidéki média
Az első hó, amely megbénította a MÁV-ot Kecskemét és Budapest között, a város, amely Magyar Péter szerint rossz trekken van, a pécsi jogász, aki megrovást kapott a propagandaplakátok kijavítása miatt és a kutyavásár, amelyet utoljára rendeztek meg Mórahalmon – erről olvashatnak többek között a héten a független vidéki média ajánlójában. Akad azonban más érdekes téma is a szemlében: szó esik a kétségbeesett helyzetbe került szolnoki vízilabdacsapat megmentéséről, a debreceni akkumulátorgyárak árnyékában tengődő leszakadó rétegekről, Szabolcs hat százalékos munkanélküliségéről és arról, milyen lesz a világ és Európa Trump amerikai elnöksége alatt.
Tovább olvasom