Leépítések, munkanélküliség, bűzlő haltetemek, előtérbe került alpolgármesterek a heti Budapesten túli lapszemlében

Leépítések egy nagy autóipari beszállítónál. Végre, év vége előtt megválasztott alpolgármesterek az egyik helyen, a saját illetményemelésükre szavazni óhajtó alpolgármesterek másutt. Női munkavállalók és vállalkozók az építőiparban. Bűzlő haltetemekkel szembesülő kirándulók. Rosszabbodó munkaerőpiaci helyzet. Problémáikkal szinte magukra hagyott, semmiről nem tehető diákok. És persze advent, karácsony, ünnep. Sok minden olyan témáról írt ezen a héten is a Budapesten túli vidéki sajtó, amelyről érdemes az egész országban olvasni. 

Tovább olvasom

Kisvárosi, de hangulatos: ilyennek láttuk a szomszédos, romániai Nagykároly karácsonyi vásárát

Nemcsak Magyarországon, de a romániai Szatmár megyében is figyelnek arra, hogy a karácsonyi készülődés során hangulatba hozzák a lakosságot. Így tesznek Nagykárolyban is, amely egy tizennyolcezres kisváros, az országhatártól mintegy tíz kilométerre. Ott december 7-én nyitotta meg kapuit a karácsonyi vásár, amely egészen december 22-ig várja a látogatókat.

Tovább olvasom

Feszült közbeszéd országszerte: A Magyar-Menczer vita mellett más konfliktusok is foglalkoztatták a vidéki független sajtót

Rendszeresen összegyűjtjük a vidéki független online médiumok legjelentősebb és legérdekfeszítőbb híreit. Az elmúlt héten mind a helyi, mind az országos sajtó figyelmének középpontjában a pécsi Menczer-Magyar vita állt, amely a rendszerváltás utáni magyar politikatörténet egyik legmeghatározóbb és egyben legszomorúbb eseményeként vonul be a köztudatba. A vidéki független portálok azonban számos más figyelemreméltó történetről is beszámoltak. Ezekről rövid összefoglalót találnak alább, a részletes cikkeket pedig a mellékelt hivatkozásokon érhetik el.

Tovább olvasom

Nemcsak az épületeinkre, egészségünkre is veszélyesek az elszaporodott galambok

Elszaporodtak a galambok megyénk városaiban. Mátészalkán és Nyíregyházán ölt a legnagyobb méreteket a probléma, hiszen ezekben a városokban, a lakótelepeken és a város frekventált pontjain, több száz galamb jelenik meg egyszerre. Köztudott, hogy ezeknek a madaraknak az ürüléke különösen veszélyes, hiszen csaknem 60 féle betegséget és fertőzést terjeszthetnek.

Tovább olvasom

Támadás alatt a Szuverenitásvédelmi Hivatal által, több független lap is kiáll az Átlátszó mellett

Ahogy az korábban sejthető volt, a független újságírás máris célpontja lett a Fidesz által létrehozott Szuverenitásvédelmi Hivatalnak. Ezt tartja elfogadhatatlannak a független média számos más szereplője.

Tovább olvasom

Így autóznak a télen a magyarok

A hazai autósok több mint 80 százaléka csúszott már meg a jeges úton, de szerencsére túlnyomó többségük különösebb probléma nélkül megúszta az incidenst – derül ki a Chery Group megbízásából készült kutatásból. A felmérést olvasva átfogó képet kapunk arról, hogyan is ülnek a volán mögé a hazai sofőrök, és milyen praktikákat alkalmaznak a hideg hónapok idején a könnyebb, biztonságosabb és kényelmesebb autózás érdekében.

Tovább olvasom

Erről írt a héten a független vidéki média

Az első hó, amely megbénította a MÁV-ot Kecskemét és Budapest között, a város, amely Magyar Péter szerint rossz trekken van, a pécsi jogász, aki megrovást kapott a propagandaplakátok kijavítása miatt és a kutyavásár, amelyet utoljára rendeztek meg Mórahalmon – erről olvashatnak többek között a héten a független vidéki média ajánlójában. Akad azonban más érdekes téma is a szemlében: szó esik a kétségbeesett helyzetbe került szolnoki vízilabdacsapat megmentéséről, a debreceni akkumulátorgyárak árnyékában tengődő leszakadó rétegekről, Szabolcs hat százalékos munkanélküliségéről és arról, milyen lesz a világ és Európa Trump amerikai elnöksége alatt.

Tovább olvasom