Változás a zártkerti ingatlanok szabályozásában, nem épül a miskolci barlangfürdő

Egerben Lázár bejelentései ütköznek a valósággal, Debrecenben a lakosság nyomon követheti a levegőszennyezést, Pécsen pedig Magyar Péter kritizálta a helyi korrupciót. Kecskeméten nem hagyják magukat átverni a helyiek, míg Miskolc turizmusa megkapta a kegyelemdöfést. Többek között ezekről az érdekességekről számol be a független vidéki lapok heti médiaajánlója.

Tovább olvasom

Megnyílhat az út a zártkerti ingatlanok átminősítése előtt

2025. június 17-én az Országgyűlés elfogadta a „Magyarország versenyképességének javítása érdekében egyes törvények módosításáról” szóló törvényt, amely komoly változást hoz a zártkerti ingatlanok tulajdonosainak életében. Ez első hallásra talán száraz jogszabályi módosításnak tűnik, de a valóságban sok vidéki és nyaralóövezetben élő ember számára óriási könnyebbséget jelenthet. Köztük a Szabolcs megyei embereknek is, hiszen rengetegen élnek zártkerti ingatlanokban. A legfrissebb statisztikák szerint, a térség lakóingatlanjainak a száma 218 ezer, ebből 3270 darab  található zártkertben, az érintettek száma elérheti a 10 ezer főt.

Tovább olvasom

„Nem hagyom szó nélkül a propaganda hazugságait” – Kovács Attila története

„Az igazságérzetem magas fokú, harcolok a propaganda ellen”, fogalmazta meg ars poeticáját Kovács Attila, aki Kisvárdán született, és családjában szinte hagyomány a vasutas életpálya. Felmenői is a vasútnál dolgoztak, egyedül az édesanyja nem, aki pedagógus, ő maga pedig 1988 óta áll a vasúttársaság alkalmazásában. Záhonyi és ópályi szálon kötődik a megyéhez, és a maga módján próbálja felvenni a küzdelmet a közéletben tapasztalt igazságtalanságokkal szemben.

Tovább olvasom

Három megyében is eltűnhet a szabad sajtó – most te döntesz, hallgatsz vagy cselekszel!

Soha nem látott nehéz helyzettel néz szembe az ősz beköszöntével a Borsod24, a Szol24 és a Szabolcs24 kiadója. Három megye független hírszolgáltatása került veszélybe – és ha mi is eltűnünk, marad a kormánypropaganda, a milliárdokkal segített megyei napilapok (BOON, SZOLJON, SZON) és a Fidesz által százmilliókkal kitömött egyéb kiadványok. 

Tovább olvasom

Nevetséges fejlesztések Miskolcon, közbiztonsági intézkedések Szolnokon

Bács-Kiskunban  felháborodást keltett az állatkínzás, Veszprémben Magyar Péter vetítette előre sikerét, míg Debrecenben gyanúra adhat okot a rendőrkapitány áthelyezése. Eger városát pénzügyi szakadékba taszítják, Miskolcon pedig ismét közröhej tárgyává vált egy „jelentős városi fejlesztés”. Többek között ezekről az érdekességekről olvashatnak a helyi független lapok heti médiaajánlójában.

Tovább olvasom

Debrecenben tanácskoztak a független helyi lapok szerkesztői

Szeptember közepén Debrecen adott otthont annak a találkozónak, ahol a FÜLKE – a Független Helyi Lapok közössége – szerkesztői és újságírói gyűltek össze. Kétnapos tanácskozásunk célja az volt, hogy megosszuk tapasztalatainkat, megbeszéljük a közös kihívásokat, és együtt keressünk válaszokat arra, miként tudjuk erősíteni a független helyi sajtót Magyarországon. Az eseményről az Euronews is tudósított, külön is felhívva a figyelmet a vidéki független média helyzetére.

Tovább olvasom

Mátészalkán megújul a vasútállomás, tovább dagad a szolnoki gyermekotthon bántalmazási botránya

Kecskeméten kegyeletsértés, Egerben elherdált művészeti érték, Veszprémben halálos baleset és hírzárlat borzolja a kedélyeket. Kaposváron nem stimmelnek a statisztikák, Szolnokon a vétkesek fenyegetőznek, Miskolcon pedig nem jutott árnyék az óvodás gyermekeknek. Többek között ezekről az érdekességekről számol be a vidéki független lapok heti médiaajánlója.

Tovább olvasom