Nyíregyházára érkezett Lázár János, beröffentette a kampányt, és csak úgy repkedtek a százmilliárdok

Lázár János és Kovács Ferenc

Lázár János, az Építési és Közlekedési Minisztérium élén álló politikus Nyíregyházára látogatott a vidéképítő turné 12. állomásaként. A fideszes politikus szövetséget ajánlott a helyieknek, külön kiemelve, hogy nagyra becsüli a szabolcsi polgárok hozzáállását. Felidézte, hogy tizenöt évvel ezelőtt egy egészen más város fogadta az ide érkezőket.

Tovább olvasom

Magyarország sokkal jobban látszik közvetlen közelről – médiaszemle a vidéki független sajtóból

Késlekedik a miskolci polgármester az ígéretei megvalósításával. Megúszásra játszik a kormányhivatal a debreceni akkugyárak ügyében. Parancsnokváltás a kecskeméti repülőbázison. Még mindig gondot okoz az arzénnal szennyezett ivóvíz Szabolcs-Szatmár-Bereg több településén. Szolnok új polgármestere helyett a leváltott fideszes városvezetővel paroláznak a miniszterek. 200 ezer rokkantnyugdíjas sorsa az Alkotmánybíróság előtt. Többek között ezek a témák érdekelték ezen a héten a vidéki független újságok szerkesztőségeit és olvasóit.

Tovább olvasom

Szabolcs-Szatmár-Bereg több településén még mindig gondot okoz az arzénnal szennyezett ivóvíz

ivóvíz

Pár napja körbejárta az egész magyar sajtót az a hír, amely szerint Pilisen cérnavékony, jól látható férgek jelentek meg az ivóvízben. Budapest Főváros Kormányhivatala elrendelte az ivóvíz fogyasztásának a tilalmát, bár a népegészségügyi hatóság szerint egy kis férges víz nem árt meg.

Tovább olvasom

Független vidéki körkép: nyolc város, nyolc probléma

A fürdő tetőszerkezetének leégése után nehéz helyzetben a szállásadók Miskolctapolcán. A debreceni városvezetés intenzív támadást indított az akkugyárak miatt tiltakozók ellen. Gyakoriak a panaszok a kecskeméti hulladékszállítás gondjai miatt. Kevesebb állami finanszírozású ösztöndíjas egyetemi hallgató lesz Pécsen. A magyar-román határnyitás hatása Szabolcsban. Börtönbe megy a tiszaburai TikTok-sztár. Többek között ezek a témák érdekelték ezen a héten a vidéki független újságok szerkesztőségeit és olvasóit.

Tovább olvasom

Egy kutya lett a sztár a magyar-román határon, de ennél jóval többet ígér a határellenőrzés megszűnése

2025. január 1-től megszűnt a határellenőrzés a magyar-román határon. Az átkelőkön az évfordulón ünnepséget tartottak, ahol a határrendészek és a politikusok közösen ünnepelték a változást. A Csengersima-Petea átkelőre egy kutya érkezett éjfélkor, és a sorompó felnyitásakor ellopva a show-t a politikusoktól, elsőként lépett át a másik országba.

Tovább olvasom

A napokban áramszünet lesz megyénk több településén, köztük Nyíregyházán is

A megye több településén is karbantartási munkálatokat végeznek január 14-én kedden, január 15-én szerdán pedig Nyíregyháza több részén várhatóak hasonló munkálatok. Emiatt áramkimaradásokra kell számítani. Cikkünkben összegyűjtöttük hol és meddig várható áramszünet holnap.

Tovább olvasom