Lázár János, az Építési és Közlekedési Minisztérium élén álló politikus Nyíregyházára látogatott a vidéképítő turné 12. állomásaként. A fideszes politikus szövetséget ajánlott a helyieknek, külön kiemelve, hogy nagyra becsüli a szabolcsi polgárok hozzáállását. Felidézte, hogy tizenöt évvel ezelőtt egy egészen más város fogadta az ide érkezőket.
Tovább olvasomSzerző: szabolcs24.hu
Magyarország sokkal jobban látszik közvetlen közelről – médiaszemle a vidéki független sajtóból
Késlekedik a miskolci polgármester az ígéretei megvalósításával. Megúszásra játszik a kormányhivatal a debreceni akkugyárak ügyében. Parancsnokváltás a kecskeméti repülőbázison. Még mindig gondot okoz az arzénnal szennyezett ivóvíz Szabolcs-Szatmár-Bereg több településén. Szolnok új polgármestere helyett a leváltott fideszes városvezetővel paroláznak a miniszterek. 200 ezer rokkantnyugdíjas sorsa az Alkotmánybíróság előtt. Többek között ezek a témák érdekelték ezen a héten a vidéki független újságok szerkesztőségeit és olvasóit.
Tovább olvasomSzabolcs-Szatmár-Bereg több településén még mindig gondot okoz az arzénnal szennyezett ivóvíz
Pár napja körbejárta az egész magyar sajtót az a hír, amely szerint Pilisen cérnavékony, jól látható férgek jelentek meg az ivóvízben. Budapest Főváros Kormányhivatala elrendelte az ivóvíz fogyasztásának a tilalmát, bár a népegészségügyi hatóság szerint egy kis férges víz nem árt meg.
Tovább olvasomFüggetlen vidéki körkép: nyolc város, nyolc probléma
A fürdő tetőszerkezetének leégése után nehéz helyzetben a szállásadók Miskolctapolcán. A debreceni városvezetés intenzív támadást indított az akkugyárak miatt tiltakozók ellen. Gyakoriak a panaszok a kecskeméti hulladékszállítás gondjai miatt. Kevesebb állami finanszírozású ösztöndíjas egyetemi hallgató lesz Pécsen. A magyar-román határnyitás hatása Szabolcsban. Börtönbe megy a tiszaburai TikTok-sztár. Többek között ezek a témák érdekelték ezen a héten a vidéki független újságok szerkesztőségeit és olvasóit.
Tovább olvasomEgy kutya lett a sztár a magyar-román határon, de ennél jóval többet ígér a határellenőrzés megszűnése
2025. január 1-től megszűnt a határellenőrzés a magyar-román határon. Az átkelőkön az évfordulón ünnepséget tartottak, ahol a határrendészek és a politikusok közösen ünnepelték a változást. A Csengersima-Petea átkelőre egy kutya érkezett éjfélkor, és a sorompó felnyitásakor ellopva a show-t a politikusoktól, elsőként lépett át a másik országba.
Tovább olvasomÚjra mélyrepülésben az építőipar, évek óta nem voltak ilyen rossz adatok
A KSH közölte a 2024. novemberi nyers adatokat az építőipari termelésre vonatkozóan. Az adatok még a nehéz gazdasági körülmények ellenére is megdöbbentően rosszak.
Tovább olvasomA napokban áramszünet lesz megyénk több településén, köztük Nyíregyházán is
A megye több településén is karbantartási munkálatokat végeznek január 14-én kedden, január 15-én szerdán pedig Nyíregyháza több részén várhatóak hasonló munkálatok. Emiatt áramkimaradásokra kell számítani. Cikkünkben összegyűjtöttük hol és meddig várható áramszünet holnap.
Tovább olvasomÚjabb baleset történt Nyíregyházán
Ismét egy baleset nehezíti a közlekedést Nyíregyházán. Ezúttal a a Törzs utcán ütközött össze két autó.
Tovább olvasomEltűnt egy 16 éves fiatal lány Tiszavasváriban
Egy fiatal, 16 éves lány eltűnése miatt adott ki körözést a Tiszavasvári Rendőrkapitányság.
Tovább olvasomRengeteg dolga volt a tűzoltóknak a hétvégén is
Balesetek, útra zuhant faág, lángoló kisbusz és lakás, bőven akadt dolga a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei tűzoltóknak a hétvégén.
Tovább olvasom