Színes a szabolcsi nyári táborok kínálata

Túri túra indul (Forrás: gyerektabor-kereso.hu)

Végre minden gyerek és tinédzser fürödhet a vakáció adta szabadság örömeiben. A szüleik viszont nem ilyen szerencsések, nekik kevés esetben adatik meg két havi szabadság. A nagyszülők vigyázó tekintete ekkor válik igazán fontossá. Emellett, aki teheti, egy-egy hétre nyári táborba fizeti be gyermekét, ahol változatos tematika mentén tölthetik el a nyár értékes perceit. Aki még nem döntött egy tábor mellett sem, kapja össze magát, mivel a létszámok gyorsan betelnek.

Tovább olvasom

Elérhetetlenné vált a lakásvásárlás az átlag magyarok számára

Tizenkét év alatt is hatalmas mértékben drágultak az ingatlanok Magyarországon, de az utóbbi néhány évben végképp elszálltak az árak, a fizetések pedig nem követték ezt. A lakhatás egyre drágább egész Európában, Magyarországon pedig különösen sokat romlott a lakások hozzáférhetősége az utóbbi években. Alacsonyról indult, de az EU-n belül nálunk volt arányosan a legnagyobb lakásár- és építésiköltség-növekedés 2015 óta, a bérleti díjak emelkedésében is top 3-asok vagyunk. Hiába nőttek szép ütemben a bérek is (már akinél), lakásárak és a jövedelem közötti olló egyre nagyobbra nyílt. Pénzpiaci logika A lakhatás világszintű drágulása…

Tovább olvasom

Rekordot döntött az infláció júniusban: 11,7 százalékkal nőttek az árak

11,7 százalék volt az éves infláció júniusban, ilyenre a kilencvenes évek második fele óta nem volt példa Magyarországon – derül ki a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) közleményéből. A drágulás mértéke így öles léptekkel halad az MNB által szeptemberre jósolt 14-16 százalékos szinthez. A szezonális hatásoktól megtisztított, úgynevezett maginfláció még ennél is magasabb, 13,8 százalékos volt júniusban. Ebbe nincsenek beleszámítva olyan gyorsan változó árú termékek, mint az üzemanyag, az energia és a gyógyszerek. A KSH szerint az utóbbi 12 hónapban az élelmiszerek és a tartós fogyasztási cikkek drágultak a legjobban, míg a…

Tovább olvasom

Akár 800 forintig is felkúszhat a kenyér ára nyáron

Brutális drágulás várható, miután a gabora ára megduplázott az ukrán-orosz háború miatt. Az orosz-ukrán háború miatt jelenleg 15-20 millió tonna gabona hiányzik a piacról, ami hatással van a világpiaci árakra – mondta Lakatos Zoltán, a Hajdú Gabona Zrt. elnök-vezérigazgatója a Debrecen Televíziónak. A szakember azt is elmondta, a búza tonnánkénti ára jelenleg 130 ezer forint felett van, ami a kétszerese a tavaly júliusi árakhoz képest. Mindez a liszt árára is hatással van, míg tavaly nyár végén 85-90 forint volt a kilója, most 160 forint. Júliusban ráadásul Lakatos szerint egy újabb 60…

Tovább olvasom

Több mint két évtizede nem volt akkora az infláció itthon, mint most

Az adatok szerint áprilisban 9,5 százalék volt az értéke, de márciushoz képest is látványos a drágulás. 9,5 százalékos volt az infláció idén áprilisban – tette közzé a Központi Statisztikai Hivatal. Ennél nagyobb inflációt utoljára 2001 második negyedévében láttunk Magyarországon – írja a HVG.hu. A maginfláció, vagyis a gyorsan változó külső gazdasági hatások kiszűrésével készült mutató 10,3 százalékos (egy hónapja 9,1 százalékos volt). A nyugdíjas infláció, azaz az idősek fogyasztási szokásai szerint átsúlyozott mutató az előző havi 8,3 százalékosról 9,3 százalékosra nőtt. Ha nem az egy évvel korábbihoz, hanem a márciusihoz hasonlítjuk…

Tovább olvasom

Elképesztő drágulás jöhet idén a fagylaltoknál is

Akár 450 Ft-ba is kerülhet egy gombóc idén nyáron. Drágultak a tejtermékek és az energia is, ráadásul magas az áfakulcs, amivel dolgoznak, ezért átlagosan már 450 forint is lehet egy gombóc fagyi – írja a Pénzcentrum. Erdélyi Balázs, a Magyar Cukrász Ipartestület szakmai elnöke beszélt arról a lapnak, hogy mit hoz a 2022-es év a cukrászdák, fagyizók és vevőik számára. Elmondta, a fagylaltok árát egyszerre több tényező is befolyásolja: a tejtermékek árai 50-100 százalékkal emelkedtek az utóbbi időben és emellett sokszor nincs is elég tejszín, vagy vaj. Az energiaárak a legtöbb…

Tovább olvasom

Továbbra is brutális az infláció: 15 éve nem volt ekkora áremelkedés Magyarországon

A kenyér ára például 25 százalékkal nőtt februárban, és akkor még az orosz-ukrán háború hatásai nem is érzékelhetők az adatokon. Még januári 7,9 százalékosnál is durvább volt az infláció februárban a Központi Statisztikai Hivatal adatai szerint: a februári infláció 8,3 százalékos volt. Ekkora inflációt utoljára 2007 augusztusában láttunk – írja a hvg.hu. Januárhoz képest 1,1 százalékkal nőttek az árak. A nyugdíjas infláció, vagyis az idősek fogyasztási szokásai szerint súlyozott mutató 7,8 százalékos volt – egy hónapja 7,4 százalékon állt –, vagyis jóval magasabb az 5 százalékos nyugdíjemelésnél. A maginfláció pedig, vagyis…

Tovább olvasom

Az átlagosnál is jobban drágultak tavaly a vidéki ingatlanok

A kisebb településeken a koronavírus-járvány gazdasági hatásai ellenére felpörgött az ingatlanpiac: a községekben tavaly az év első kilenc hónapjában 9,5 százalékkal, 25 ezerre nőtt az eladott lakások száma, azaz több lakást adtak el mint 2015 óta bármikor – közölte a Központi Statisztikai Hivatal adatai alapján a Duna House pénteken az MTI-vel. A közlemény idézte Benedikt Károlyt, a Duna House PR- és elemzési vezetőjét, aki elmondta a kisebb, vidéki települések lakáspiacát kevésbé érintette a koronavírusjárvány, sőt, inkább felpörgette azt. A nagyvárosi lakásokban ragadt emberek, családok ugyanis szabadságra vágytak a bezártság idején, így…

Tovább olvasom

Az élelmiszerárak fixálása rengeteg embernek kárt okoz majd, az inflációt azonban csak kicsit lassítja

Ismét egy propaganda-ízű lépés Orbán Viktortól (benne a személyes bejelentéssel és a beharangozással), ami az államnak nem okoz kárt, a fogyasztók szintén nem nyernek vele sokat, ugyanakkor a piacgazdaságban szokatlan lépéssel a kisvállalkozóknak újabb lórúgást jelenthet. Hat alapvető élelmiszer esetében jelentette be az árak október 15-i szinten befagyasztását a miniszterelnök. Orbán Viktor közlése alapján február elsejétől felső határa lesz a búzafinomliszt, a 2,8 százalékos tej, a kristálycukor, a sertéscomb, az étolaj és a csirkemell árának. Az, hogy miért pont ezeket a termékeket határozta meg a kormány, vissza lehet vezetni arra,…

Tovább olvasom

Már a versenyhivatal is vizsgálja, miért drágábbak itthon a gyorstesztek, mint Európában

Igaz, számos más termékkel is megtehetnék ezt a vizsgálatot, mert ugyanúgy nem értjük. Magyarországon a Covid-gyorstesztek jóval többe kerülnek, mint a legtöbb más európai országban. Az ok egyelőre ismeretlen, bár sejtéseink vannak. Vizsgálja a koronavírus-gyorstesztek piacát a Gazdasági Versenyhivatal (GVH), mert felmerült, hogy a belföldön kapható tesztek ára európai összehasonlításban is túl magas, a gyorstesztek kapcsán több panasz is érkezett a hatósághoz – írja a GVH közleménye. „A fogyasztói árak – európai átlaghoz mért – magasabb árszintjének okait a nemzeti versenyhatóság gyorsított ágazati vizsgálat keretében vizsgálja meg, különös tekintettel arra, hogy…

Tovább olvasom