A nyíregyházi kórház szerint teljesen rendben van, hogy a 14 év alattiak sebészeti ellátását Debrecenben végzik már

Úgy fogalmaztak, hogy a gyereksebészeti ellátás országos centrumokba szervezése – a gyermekonkológiai ellátáshoz hasonlóan – egy hosszú távú szakmai cél. A nemrég kiadott tájékoztatás egyáltalán nem cáfolja a korábbi ijesztő értesüléseket. Szakrendelés van, a beavatkozás pedig a gyermek korától és állapotától függően Nyíregyházán vagy Debrecenben.

Tovább olvasom

Mennyi idő alatt kerülhetünk be közfinanszírozott szakrendelésekre megyénkben?

Mára mindenki számára is elérhetővé vált az időpontfoglaló rendszer az EESZT Lakossági Portálon és az Egészség Ablak alkalmazáson keresztül. A Járóbeteg Irányítási Rendszer (JIR) révén lehetőség nyílik szakorvosi időpontfoglalásra- és módosításra. A program célja, hogy az intézmények és a páciensek számára is átláthatóbbá váljanak a rendelkezésre álló időpontok. De hogyan működik a rendszer a valóságban? Cikkünkből kiderül: nagyon nagy a probléma, sok helyen több mint 30, máshol akár 60 munkanap is lehet a várakozási idő.

Tovább olvasom

Új kifejezéssel magyarázzák, hogy szünetel a gyermek-gasztroenterológiai szakrendelés egy megyeszékhelyen

Ezúttal nem Szolnok, hanem Székesfehérvár kórháza az áldozat. A magyarázat is elég urasra sikeredett, „humánerőforrás-hiány” lépett fel. Tehát gyermekeink ott most ne betegedjenek meg, különben mehetnek jó távolra, hogy szakértő kezek közé kerüljenek, ha gond van. A Fejér Megyei Szent György Egyetemi Oktató Kórházban a gyermek-gasztroenterológiai szakrendelés átmenetileg, humánerőforrás-hiány miatt szünetel – közölte az intézmény hétfőn a honlapján. A közlemény szerint a térség betegellátása továbbra is biztosított, az átmeneti időszak alatt ezen ellátások a Heim Pál Gyermekkórház, a Semmelweis Egyetem II. sz. Gyermekklinika, a győri Petz Aladár Egyetemi Oktató Kórház és…

Tovább olvasom

A szörnyű valóság: júniusban sürgős beutalót kapott a beteg, szeptemberben tudták fogadni a szakrendelésen, addigra már késő volt

Elképesztő állapotok a világszintű magyar egészségügyben. Itt már a bőrünkre megy a játék, rengeteg helyen csak papíron létezik a normális szakellátás, ez pedig súlyos emberéletekbe kerül. Egy vidéki nagyváros háziorvosa nem tudja a betegeit beutalni szakrendelésre a helyi kórházba, mert papíron ugyan van ellátás, de valójában vagy nincs orvos, vagy több hónapja szabadságon van. A területi ellátási kötelezettség miatt nem küldheti máshova a betegeit, ezért nem marad más hátra, mint a kiskapuk keresése vagy a várakozás, ami egy beteg életébe is kerülhet. A háziorvos elmondása szerint az elmúlt néhány hónapban…

Tovább olvasom