Mátészalkáról általában nem kormányszóvivők indulnak. Innen inkább elmennek az emberek. Debrecenbe, Budapestre, külföldre. A kétezres években az Esze Tamás Gimnázium folyosóin sem nagyon arról beszélgettek a diákok, hogy egyszer országos politikai szereplők lesznek. Inkább arról, ki tud majd elhelyezkedni, ki jut be egyetemre, és ki marad végül itthon. Ehhez képest most ott tartunk, hogy egy mátészalkai nő fogja magyarázni a kormány döntéseit országos sajtótájékoztatókon.
Tovább olvasomKategória: Megyei hírek
Szabolcs-Szatmár-Bereg megye hírei
Valami nagyon félrement a szabolcsi fociban: már a megye II-t is alig lehet feltölteni
Nem is olyan régen még úgy nézett ki egy szabolcsi falusi rangadó, hogy a fél falu a pálya mellett állt. Ment a zsíros kenyér, köpködték a szotyit, az oldalvonal mellett pedig ugyanúgy ott volt a vállalkozó, mint a targoncás vagy a TSZ-ből nyugdíjba ment öreg drukker. Ma pedig ott tartunk, hogy a megyei II. osztály egyik csoportjában kilenc aktív csapat maradt.
Tovább olvasomElőrehozott önkormányzati választás sem kizárt, a Tisza kiiktatná a vidéki fideszes kiskirályokat
Az elmúlt években megismert történetek és információk alapján Szabolcs-Szatmár-Bereg megye is nagyon erősen érintett ebben a problémában, de még a megyeszékhely működése is hagy némi kívánnivalót maga után a fideszes többségű közgyűlés miatt.
Tovább olvasomMátészalkáról érkezett az első Tisza-kormány szóvivője, Szondi Vanda
Mint közismert, a kormány tagja miniszterként Gajdos László, de megyénkből érkezett az egyik szóvivő is.
Tovább olvasomKitálaló fideszes, NKA botrány – a független sajtó legérdekesebb hírei
Kecskeméten és Tiszaörsön tovább bonyolódnak az NKA-botrány szálai, Debrecenben “ott se volt” a polgármester, Miskolcon kitálalt a kilépő fideszes képviselő, Szegeden áll a bál a plakátok miatt. Többek között ezekről az érdekességekről számol be a helyi független lapok heti médiaajánlója. Debreciner: Azonnali hatások a választás után, Papp László polgármester akkuügyben hárít, veszélyben a Debreciner Sok fideszes politikus még mindig nem ocsúdott fel a választási vereség óta, a posztolást azonban néhányan már újrakezdték – indifferens témákban. Papp László debreceni fideszes polgármester akkuügyben hárítja a felelősséget, mintha neki semmi köze nem lenne…
Tovább olvasomPorzik Szabolcs-Szatmár – jön az aszály, és vele a brutális drágulás
Április 24-én kijött a NAK (Nemzeti Agrárgazdasági Kamara) jelentése, és nem nagyon lehet félreérteni. Hetek óta nincs érdemi csapadék, a szél szárít, a talaj felső rétege kiszáradt, és több helyen már alatta sincs tartalék. A valóság az, hogy április végén Szabolcs-Szatmárban porzik a föld, miközben egy átlagos évben ilyenkor 35–50 milliméter esőnek már rég le kellett volna esnie. Idén ennek sok helyen még a fele sem jött össze.
Tovább olvasomOrszágos átrendeződés a választások után – a független vidéki sajtó legérdekesebb heti cikkei
Egerben magára marad a színház, Erdélyben veszélyben a magyar sajtó, a miskolci fideszesek lemondanak, egy szegedit pedig le is tartóztattak. Többek között ezekről az érdekességekről számol be a független helyi lapok heti médiaajánlója. Borsod24: Megkezdődtek a lemondások – átrendeződik Miskolc fideszes városvezetése a választások után A választási vereséget követően Hollósy András alpolgármesteri tisztségéről, míg Bajusz Gábor a helyi Fidesz-frakció vezetői posztjáról mondott le, amit Miskolc polgármestere, Tóth-Szántai József elfogadott. A döntést a választók egyértelmű üzenetével indokolták, és a városvezetés működésének átalakítását vetítették előre. Bajusz önkritikusan kommunikációs hibákat és túlzott önbizalmat…
Tovább olvasomMedve kószál a szomszéd megyében, két riasztás is történt néhány nap alatt (videóval)
Mindenképpen óvatosan menjünk kirándulni, mert sosem tudhatjuk, mikor találjuk szembe magunkat a mackóval. A bogácsi eset után ez már a második riasztás néhány napon belül, viszonylag nagy területet tudnak bejárni.
Tovább olvasomA Nyírségben beszélik: Ez lenne a fideszes polgármester bosszúja a lakosság felé? Kemény vád Rizsák Ildikó irányába
Kikapott a körzetben a fideszes képviselő(jelölt), aki történetesen a polgármester asszony férje. Emiatt a nyírbogátiak ne is számítsanak idén semmilyen vidám, közösségi élményre? Ezt beszélik a Nyírségben.
Tovább olvasomJamie Lee Curtis büszke a magyarokra, a mátészalkaiak pedig rá
A választás után jöttek a szokásos reakciók, itthonról és külföldről is. Ezek között volt egy, ami elsőre talán nem tűnik különlegesnek, de itt, Szatmárban egészen mást jelent. Jamie Lee Curtis azt írta, büszke a magyar származására. Ez a mondat nemcsak Budapesten ütött, hanem Mátészalkán is.
Tovább olvasom