Összeesett egy 12 éves kisfiú a szabolcsi iskolában, tanárai, majd orvosai mentették meg

A család továbbra is sokkhatás alatt áll, de egyre biztatóbb a helyzet, hogy gond nélkül felépülhet a tiszadadai gyermek, aki egy tornaóra végén, minden előzmény nélkül esett össze. Újra is kellett éleszteni hosszasan, de végül visszatért, most már orvosai azt is tudják, mi történt vele. Senki nem tudhatta előre.

Tovább olvasom

A Fidesz szekerét toló CÖF is nekiment az orvosi kamarának

Az elméletileg független, civil szervezet ezer szállal kötődik a Fideszhez és hatalmas pénzekben részesül. Többedszerre bizonyítja elfogultságát a kormány mellett, most névtelenséget kérő orvosokra hivatkozva állítja azt, hogy a dokik egyáltalán nem tiltakoznak, valójában pont jó minden úgy, ahogy Orbánék eltervezték a változásokat. Beszállt a Magyar Orvosi Kamara (MOK) és a kormány közötti egyre hevesebb vitába a Fidesz-közeli civil szervezetek zászlóshajója, a Civil Összefogás Közhasznú Alapítvány (CÖKA) is. A szervezet szerdán közleményben adott ki egy levelet, amit elvileg anonim orvosok küldtek a CÖFKA vezetőségének. A szerzők szerint a Magyar Orvosi…

Tovább olvasom

Visszavágtak a fideszes államtitkárnak, az orvosok nem szeretik, ha hülyére veszik őket

A pedagógusok és az akkumulátorgyárak ellen tiltakozók mellett az orvosok az új főellenségek a kormány szemében, bár kommunikációjukban azt igyekeznek elhinteni Orbánék, hogy csak a kamara akadékoskodik, az orvosok alapvetően tökéletesen elfogadnák az új döntéseket. Ám ez természetesen nem így van. Ez a politika. Egyre nyíltabb szembenállás bontakozik ki a Magyar Orvosi Kamara és a Fidesz-KDNP kormány között. Megy az üzengetés, Orbánék pedig természetesen egy tapodtat sem engednek, ahogy ez a pedagógusok esetében is történt. Kommunikációs fogásokkal nem lehet érdemi vitát folytatni. Így reagált a Magyar Orvosi Kamara (MOK) alelnöke, Álmos…

Tovább olvasom

Fidesz: Az orvosok méltatlan támadást indítottak a kormány és a betegek ellen

Az orvosok tiltakozása mögött is Gyurcsány Ferenc állhat, a kormány ismét tökéletesen tesz mindent – legalábbis szerintük. Aki Orbánék álláspontjával szemben helyezkedik, azonnal hazaáruló és támadja a magyar nemzetet. A pedagógusok után itt az újabb főellenség, fideszesek, készüljünk. Rendkívüli sajtótájékoztatón reagál vasárnap délután a kormány a Magyar Orvosi Kamara (MOK) szombati, rendkívüli küldöttközgyűlésén elhangzottakra. Takács Péter, a Belügyminisztérium egészségügyért felelős államtitkára 14 órakor szólal majd fel az eseményen, amelyet Méltatlan támadás a kormány és a betegek ellen címmel hirdettek meg. Az eseményen részt vesz az Országos Mentőszolgálat főigazgatója, Csató Gábor is. (Az OMSZ folyamatosan…

Tovább olvasom

A magánorvosok összefognak az ellen, hogy a kormány kötelezően visszarángassa őket a közellátásba

Orbán Viktorék mostanában nyilvánosságra került terve teljesen felháborítja a magánszférában dolgozó orvosokat, miszerint állami intézményekben köteleznék őket egy meghatározott óraszámban arra, hogy állami intézményekben töltsék az idejüket és gyógyítsanak. Ez újabb hatalmas külföldre vándorlási, illetve végleg nyugdíjba vonulási hullámot indítana el. Semmi szín alatt nem akarnak beletörődni abba, hogy dróton rángassa őket a Fidesz-kormány. Az Orbán-kormány terve, amely szerint állami intézményekben kötelezték volna gyógyításra a magánorvosokat, azt is elérte, hogy a magánorvosok elkezdjenek „szerveződni” – írja a Népszava. A szerveződés ebben az esetben azt jelenti, hogy megalakult a Magánorvosok az egészségügyért Facebook-csoport,…

Tovább olvasom

A magánorvosokat rendelettel kényszeríti bele a kormány az állami egészségügybe

Csak egy apró trükköt alkalmazva kellett belekapaszkodniuk egy fontos szálba, ami nélkül az érintett orvosok a működési engedélyüket veszíthetnék el. Havi 20 órát kötelező lenne eltölteniük az állami egészségügyben, különben nincs engedély, tehát magánpraxis sincs. Január 1-én hatályba is lép a változtatás. A magánellátásban dolgozókat rendelettel kötelezné a kormány arra, hogy havonta 20 órát dolgozzanak az állami egészségügyben – írja a Hvg.hu. A kormány honlapjára felkerült tervezet szerint a továbbképzésre kötelezett orvosok és egészségügyi felsőfokú szakirányú végzettséggel rendelkezők csak akkor kapják meg a gyakorlati továbbképzésük teljesítésének igazolását, ha havonta 20…

Tovább olvasom

4500 orvos hajlandó letétbe helyezni a felmondását az egészségügyet átalakító törvény miatt

Gyorsfelmérést végzett a Magyar Orvosi Kamara (MOK) arról, mit gondol a tagsága a szerdán a parlament által elfogadott, az egészségügyet átalakító törvényről. A Népszavának a szervezet alelnöke azt mondta: 4500 orvos nyilatkozott úgy, hogy hajlandó letétbe helyezni a felmondását, 6800-an pedig az önként vállalt túlmunka-szerződéseikről állították ugyanezt. Az alelnök azt is elárulta, hogy a felmérés három napja alatt körülbelül nyolcezer orvos válaszolt, akiknek 96,6 százaléka úgy érezte, hogy a jelenlegi helyzetben szükség van a MOK küldöttgyűlésének összehívására. A jövő év elejére tervezik a fórumot, amelyen döntés születhet arról, hogy milyen…

Tovább olvasom

Így módosítaná az egészségügyi törvénycsomagot a Magyar Orvosi Kamara

A vidéki ügyeleti ellátással és a dolgozók teljesítmény alapú bércsökkentésével kapcsolatban is átírnék a törvényjavaslatot. Módosító javaslatot készített a Magyar Orvosi Kamara (MOK) az új egészségügyi törvényhez. Visszavonnák például a kormánynak azt a javaslatát, ami az Országos Mentőszolgálatra bízná az ügyeleti ellátást Budapesten kívül. A kormány a Hajdú-Bihar megyei tesztprogram eredményeire szokott hivatkozni, de a MOK szerint nincsenek meggyőző bizonyítékok arra, hogy érdemes törvényben rögzíteni az új rendszert. A parlament elé terjesztett csomag lehetővé tenné, hogy a kórházi dolgozókat viszonylag szabadon pakolgassák ide-oda a megyei intézmények közt. Annyi megkötés lenne…

Tovább olvasom

MOK: Veszélyezteti az ellátásbiztonságot az egészségügyi törvénytervezet

Éppen ezért nem is támogatják azt. A Magyar Orvosi Kamara elnöksége nem támogatja, hogy az egészségügyi törvénytervezetet jelenlegi formájában benyújtsa a kormány a parlamentnek. A Kamara szerint ugyanis az veszélyezteti az ellátásbiztonságot, illetve azt, hogy a közellátásban maradjanak az orvosok – írja a HVG.hu. Azt írják, fontos, hogy a kormány belekezdjen az egészségügy átalakításába, a szakdolgozók bérrendezésének is örülnek, viszont a tervezett, hatástanulmányokat nem ismertető, erőltetett ütemű átalakítás jelentős kockázatokat rejt. A Belügyminisztérium terve szerint vidéken egy vezető kórházat hoznának létre, ami alá az összes állami intézmény tartozik majd, telephelyként.…

Tovább olvasom